اطلاعاتی در مورد دستگاه هواساز

در سال‌های اخیر، انرژی زمین‌گرمایی به‌عنوان یک منبع انرژی برای انواع دستگاه هواساز پیشرفته توجه زیادی را به خود جلب کرده است. شما خواه به دنبال یک منبع انرژی کارآمد برای واحدهای گرمایش و تهویه مطبوع محیط کاری خود باشید یا از پرداخت هزینه‌های سنگین برای قبوض برق خسته شده باشید، احتمالاً در مورد انرژی زمین‌گرمایی چیزهایی شنیده باشید و حتماً از خود پرسیده‌اید که این چه نوع انرژی است و چه نقشی در تأمین انرژی دستگاه هواساز و سیستم‌های تهویه دارد. در این مقاله، اطلاعات مختصری در مورد این انرژی و نحوه کارکرد آن فراهم کرده‌ایم و برایتان توضیح می‌دهیم که چرا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توان برای سیستم‌های گرمایش و سرمایش در محیط‌های کسب‌وکار یا منازل مسکونی استفاده کرد.

 

نمونه ای از دستگاه هواساز

یکی از مدلهای دستگاه هواساز

 

انرژی زمین‌گرمایی در دستگاه هواساز

 

مفهوم انرژی زمین‌گرمایی در دستگاه هواساز نسبتاً ساده است. ابتدا، زمین در داخل خود دمای نسبتاً ثابتی دارد گه گفته می‌شود در حدود ۱۳ درجه سلسیوس یا ۵۵ درجه فارنهایت است. یک سیستم زمین‌گرمایی از این منبع حرارت طبیعی برای خنک و گرم کردن ساختمان استفاده می‌کند. این منبع حرارت طبیعی می‌تواند در طول فصل تابستان هوایی خنک و در زمستان گرما فراهم کند. درنتیجه، نصب یک پمپ حرارتی زمین‌گرمایی می‌تواند به‌آسانی باعث حداقل ۴۰ تا ۷۰ درصد صرفه‌جویی در هزینه‌های سالانه، خواه در منزل مسکونی یا محیط کار شود. در مقایسه با سیستم‌های گرمایش و سرمایش متعارف، اگر برای تأمین انرژی مورد نیاز دستگاه هواساز از انرژی زمین‌گرمایی استفاده کنید، بین ۳۰ تا ۵۰ درصد صرفه‌جویی خواهد شد.

 

اطلاعاتی در مورد دستگاه هواساز 1

دستگاه هواساز

 

عملکرد انرژی زمین‌گرمایی

 

هنگامی که از انرژی زمین‌گرمایی در سیستم‌های سرمایش و گرمایش استفاده می‌کنید، کاری که انجام می‌دهد، با پمپ‌های حرارتی که از منابع هوایی استفاده می‌کنند، تفاوتی ندارد، به جز این مورد که چون از سیستم‌های زمین‌گرمایی کارآمدتر استفاده می‌کند، باعث صرفه‌جویی هنگفتی در هزینه‌ها می‌شود. ازآنجایی‌که واحدهای انرژی زمین‌گرمایی حداقل سه برابر از کوره‌های متوسطی که سوخت فسیلی مصرف می‌کنند کارآمدتر هستند، طولی نخواهد کشید که سود و زیان مالی‌تان یر به یر خواهد شد. می‌توانیم بگوییم برای هر واحد انرژی که در یک سیستم انرژی زمین‌گرمایی وارد می‌کنید، می‌توانید سه واحد انرژی در دسترس سیستم‌های گرمایش یا سرمایش قرار دهید.

 

نمایی از اجزای داخلی دستگاه هواساز

اجزای داخلی دستگاه هواساز

 

مکانیسم ضروری که یک پمپ حرارتی در سیستم انرژی زمین‌گرمایی بر اساس آن کار می‌کند، انتقال گرما از نقاطی با دمای پایین به نقاطی است که دمای بالاتری دارند. این مکانیسم در سیستم‌های تهویه مطبوع که در پنجره‌ها نصب شده‌اند، مشهود است یا در پمپ‌های حرارتی که از منابع هوایی استفاده می‌کنند. پمپ‌های انرژی زمین‌گرمایی کارکردی مشابه دارند، اما از گرمای زمین به‌عنوان یک منبع حرارتی استفاده می‌کنند. مبردهایی مانند گاز فریون را می‌توان به‌عنوان واسطه‌هایی برای انتقال و به جریان انداختن حرارت در دستگاه هواساز استفاده کرد.

 

نمایی از دستگاه هواساز

اجزای دستگاه هواساز

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه در این قسمت اطلاعاتی در مورد دستگاه هواساز را به‌طور خلاصه و مفید برایتان
توضیح داده است. از آنجایی که قیمت این محصول به‌طور رقابتی در بازار تعیین می‌شود، برای آگاهی
از قیمت و یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس
گرفته و با آن‌ها مشورت کنید.

نظرها و پیشنهادهای سازنده خود را برایمان بفرستید.

 

تصویری از دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

 

لینک مقاله منبع:

http://ezinearticles.com/?Your-Guide-to-Air-Handling-Units&id=5510971

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست