اگزاست فن صنعتی و کاربردهای آن‌ها

اگزاست فن صنعتی از جمله تجهیزات مهم سیستم‌های تهویه مطبوع، گرمایش وسرمایش هستند که برای موارد مهمی مانند کنترل کیفیت هوا در محیط‌های محدود استفاده می‌شوند و دود، رطوبت، بخار و بوهای نامطبوع و آلاینده‌های هوا را از این محیط‌ها بیرون کرده و هوای آنجا را از هر گونه آلودگی عاری می‌کند.
اگزاست فن صنعتی یکی از بخش‌های مهم سیستم گرمایش و سرمایش ساختمان‌ها هستند، اما بسته به شرایط محیط و نیاز مصرف کننده، می‌توان آن‌ها را به‌صورت مستقل و جداگانه نیز نصب و استفاده کرد.

برای خرید و مشاوره در زمینه انواع هواکش صنعتی، سیستم تهویه و انواع فن صنعتی سرکان تهویه کنار شماست.
۰۹۱۲۴۲۲۰۲۶۱
برای ارتباط در تلگرام کلیک کنید
برای ارتباط در اینستاگرام کلیک کنید

 

استفاده از اگزاست فنهای صنعتی در آشپزخانه رستوران‌ها

اگر به آشپزخانه‌های رستوران‌ها و هتل‌ها سری زده باشید، این دستگاه‌ها را می‌توانید در آن مکان‌ها مشاهده کنید.
اگزاست فنهای صنعتی هم بوهای ناخواسته و نامطبوع غذا را از محیط این آشپزخانه‌ها به بیرون می‌فرستد و هم کمک می‌کند تا رطوبت اضافی آنجا نیز از بین برود.
توجه داشته باشید که اگر در این محیط‌ها اگزاست فن صنعتی نصب نکنید، در مدت کوتاهی رطوبت موجود در آن‌ها افزایش یافته و درنتیجه، قارچ و کپک رشد خواهد کرد که بدون شک بازرسان بهداشتی از آن نخواهند گذشت و می‌تواند جریمه‌های سنگینی برایتان در پی داشته باشد.
به‌علاوه، این دستگاه‌ها در سایر مکان‌هایی که رطوبت می‌تواند مشکل زیادی ایجاد کند، مانند حمام‌ها نیز استفاده می‌شوند.

 

تصویری از اگزاست فن صنعتی پشت بامی

اگزاست فنهای صنعتی پشت بامی

 

برخی از کاربردهای مفید اگزاست فن صنعتی

به طور کلی، اگزاست فن صنعتی دستگاه‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها برای تنظیم دمای محیط نیز استفاده کنید و وقتی آن‌ها را همراه و در کنار سیستم تهویه مطبوع استفاده کنید، کارآمدی این سیستم افزایش خواهد یافت و باعث صرفه‌جویی در هزینه نیز خواهد شد.
پره‌های این دستگاه‌ها، در حین کار هوا را به اطراف پراکنده می‌کنند و باعث می‌شوند هوای گرم در فصل تابستان به فضای بیرون منتقل شود.
آن‌ها هوای تازه را از محیط بیرون به فضای داخل ساختمان می‌کشانند که به طور طبیعی این هوا از هوای داخل خنک‌تر است و بنابراین، باعث خنکی هوای داخل ساختمان می‌شود.

 

نمونه ای از یک اگزاست فن

اگزاست فن

استفاده از اگزاست فن صنعتی برای محیط‌های شیمیایی و خطرناک

اگر گاراژ یا شرکت تولیدی دارید که در آن از حلال‌های شیمیایی و سایر مواد به‌طور بالقوه خطرناک استفاده می‌کنید، به احتمال فراوان قانون مجبورتان خواهد کرد که در آنجا از اگزاست فنهای صنعتی استفاده کنید تا مواد شیمیایی خطرناک معلق در هوا را از آنجا به بیرون رانده و کیفیت هوا را در سطح معین و مطلوبی نگه دارد.
اگر از این دستگاه‌ها استفاده نکنید، ممکن است کارکنان شرکتتان در نتیجه تنفس هوای آلوده بیمار شوند و در این صورت، مجبور خواهید شد هزینه‌هایی را برای مداوا و موارد دیگر پرداخت کنید.

در بیشتر وقت‌ها، اگزاست فنهای صنعتی برای از بین بردن این بوهای  نامطبوع به کار می‌روند که محیط کاری را به یک محیط ایمن و خوشایند برای کار کردن تبدیل می‌کنند.

اگزاست فن صتعتی

اگزاست فن صتعتی

بیمارستان‌ها نیز به دلیل مواد آزمایشگاهی و معلق در هوا می‌توانند در آزمایشگاه‌های خود از اگزاست فنهای صنعتی استفاده کنند تا بخارها و گازهای به‌طور بالقوه خطرناک را در آن محیط‌ها از بین ببرد و آنجا را به فضایی ایمن برای کار و تنفس کارکنان و سایر افراد حاضر در آن تبدیل کند.
این دستگاه‌ها را باید همواره در شرایط کاری مطلوبی نگه‌داری کنید و به‌طور مرتب بازرسی کنید تا از سالم بودنشان مطمئن شوید تا به دلیل سهل انگاری در حین کار خراب نشوند.
به‌محض این‌که احساس کردید دستگاه نیاز به تعویض دارد، این کار را انجام دهید.

 

تصویری از اگزاست فن صنعتی پشت بامی

اگزاست فنهای صنعتی پشت بامی

 

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور، در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد اگزاست فنهای صنعتی برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان محترم فراهم کرده است.

اگر در مورد این محصول مهم  به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، برای این کار کافی است با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود.
برای سفارش محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

 

آشنایی با ۳ مورد از مزایای اگزاست فن صنعتی

حفظ دمای راحت

شما می‌توانید شرایط هوایی داخلی لایه‌بندی شده را کاهش دهید یا از بین ببرید که در آن هوای مانده فضای داخل، هوای خنک را در نزدیک کف اتاق و حرارت را در سقف به دام می‌اندازد.
این نبود تعادل در دمای اتاق می‌تواند مشکلات عمده دیگری را برای ساختمان ایجاد کند، مانند میعان که باعث رشد و پرورش قارچ و کپک در ساختمان و نیز زنگ‌زدگی سطوح فلزی خواهد شد.
هوا یا خیلی سرد یا خیلی گرم است؟ به هر صورت، اگر این هوا برایتان راحت نباشد، کارکنان و حتی تجهیزاتتان آن را به شما تذکر خواهند داد.

 

نمونه ای از یک اگزاست فن صنعتی پشت بامی

اگزاست فن صنعتی پشت بامی

 

در فرآیندها و صنایع تولیدی، دستگاه‌های در حال کار و واکنش‌های شیمیایی به‌طور طبیعی حرارت زیادی تولید می‌کنند.
با حفظ دمای محیط کار در یک میزان پایدار و مناسب، می‌توانید عمر تجهیزات گران‌قیمت خود را افزایش داده و درنتیجه هزینه کمتری هم برای نگهداری و تعمیرات آن‌ها کنید.
یکی از راه‌های مهم برای رسیدن به این هدف، استفاده از یک دستگاه اگزاست فن صنعتی پشت بامی است.

 

کاهش رطوبت

وجود مقداری رطوبت برای راحتی انسان ضروری است. ازآنجایی‌که بیشترین بخش بدن انسان را آب تشکیل داده است، حتماً متوجه مواردی شده‌اید که رطوبت از پوستتان خارج می‌شود. برعکس، رطوبت بیش‌ازحد می‌تواند تنفس را برای انسان مشکل کند و نگذارد احساس راحتی کند.

همان‌طور که در بالا هم گفتیم، وجود رطوبت بیش‌ازحد در هوا می‌تواند به تجهیزات حساس صدمه بزند و برای انسان مشکلات تنفسی شدیدی ایجاد کند. آب یکی از مواد مهم و ضروری برای رشد سم‌های بیولوژیک مانند قارچ یا کپک است.
این مواد پس از تشکیل می‌توانند در همه جا پخش شوند و از بین بردن آن‌ها در یک ساختمان بزرگ و از منافذ و دیواره‌های آن کاری سخت و پرهزینه خواهد بود. یکی از راه‌های مناسب برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین وضعیتی، استفاده از اگزاست فن صنعتی پشت بامی است.

 

مدلی از اگزاست فن صنعتی پشت بامی

اگزاست فن صنعتی پشت بامی

 

از بین بردن آلاینده‌های هوا

آلاینده‌های مضر، به‌وسیله موادی بیش از قارچ و کپک ایجاد می‌شوند.
در بیشتر وقت‌ها، فرآیندهای تولیدی سم‌هایی را ایجاد می‌کنند که اگر با یک سیستم تهویه مناسب کنترل یا از بین برده نشوند، می‌توانند برای
انسان مرگبار باشند.
بسیاری از مواد شیمیایی به گازهایی تبدیل می‌شوند که هوای سرد آن‌ها را در نزدیکی کف اتاق به دام می‌اندازد.

با افزودن یک دستگاه اگزاست فن صنعتی پشت بامی به سیستم تهویه ساختمان می‌توانید هوای گرم شده را از ساختمان بیرون کنید و هوای خنک و تازه را به داخل ساختمان بیاورید. با این روش، مواد سمی برای تخلیه مناسب فیلتر خواهند شد.

پس با توجه به نکاتی که در بالا گفتیم، حتماً به ضرورت و اهمیت وجود دستگاه اگزاست فن صنعتی پشت بامی پی برده‌اید.
همین حالا برای تهیه یکی از این دستگاه‌ها اقدام کنید.

 

یکی از مدلهای اگزاست فن صنعتی پشت بامی

اگزاست فن صنعتی پشت بامی

شرکت سرکان تهویه تولید کننده برجسته انواع لوازم و تجهیزات مربوط به سیستم تهویه در این مقاله دستگاه اگزاست فن صنعتی پشت بامی را برای کاربران خود تعریف کرده و توضیحاتی در مورد آن داده است.
اگر در مورد تجهیزات و ابزارهای تولیدی ما سؤالی داشتید یا قصد سفارش محصول را دارید، می‌توانید با مراجعه به بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و با آن‌‌ها مشورت کنید یا از قیمت محصولات ما مطلع شوید. نظرها و پیشنهادهای سازنده خود را برایمان بفرستید.

 

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست