برج خنک کننده فروش و معرفی

folder_openانواع برج خنک کننده
commentبدون دیدگاه
انواع برج خنک کننده

 
برج خنک کننده یک مبدل حرارتی ویژه است که در آن هوا و آب در تماس مستقیم با یکدیگر قرار می‌گیرند تا دمای آب کاهش یابد. زمانی که این کار انجام می‌شود، مقدار کمی از آب بخار می‌شود که باعث کاهش دمای آبی می‌شود که قرار است در میان برج خنک کننده به گردش درآید.
آبی که به‌واسطه یک فرآیند صنعتی یا به‌وسیله کندانسور تهویه مطبوع گرم شده است، از طریق لوله به میان دستگاه برج خنک کننده پمپاژ می‌شود.
آب از طریق نازل‌ها به داخل مخزن مواد که «فیل» نام دارد و جریان آب از میان برج خنک کننده را نشان می‌دهد، پاشیده شده و تا جایی که امکان دارد سطح آب را  در تماس با هوا قرار می‌دهد.
 
سرکان تهویه مشاوره خرید هواکش صنعتی، خرید برج خنک کننده، کانال اسپیرال و دستگاه هواساز ایرواشر صنعتی .

🔻لطفا برای استعلام دقیق و دریافت لیست قیمت برج خنک کننده وارد بخش تماسلین تماس با ما هواکش صنعتی سرکان تهویه شوید.🔻

 
زمانی که آب از طریق برج خنک کننده جریان می‌یابد، در معرض هوا قرار می‌گیرد که به وسیله یک فن که با نیروی موتور کار می‌کند، به داخل برج کشیده می‌شود.
وقتی که آب و هوا با هم برخورد می‌کنند، مقدار کمی از آب بخار می‌شود که یک عمل خنک‌سازی رخ می‌دهد.
سپس آب خنک شده به‌سوی کندانسور یا تجهیزات فرآوری پمپاژ می‌شود که در آنجا حرارتش جذب می‌شود.
سپس آب بار دیگر به داخل برج پمپاژ می‌شود تا یک بار دیگر خنک شود.
 

انواع برج خنک کننده

 
تمامی برج‌های خنک کننده برای همه کاربردها مناسب نیستند. این برج‌ها در چندین نوع مختلف طراحی و ساخته می‌شوند که اندازه‌های فراوانی هم از این دستگاه وجود دارند.
هنگامی‌که قصد دارید برج خنک کننده مناسبی را برای اهداف و منظورهای پروژه‌های خود انتخاب کنید، باید با اندازه‌های مختلف این دستگاه و نیز مزایا و محدودیت‌های آن آشنایی کافی داشته باشید.
در فهرست این محصول، اطلاعات مختصری در مورد آن آورده شده تا به شما کمک کند دستگاه مناسب را برای منظور خود انتخاب کنید.
 

برج خنک کننده

برج خنک کننده

 

برج خنک کننده با جریان عرضی

 
در این نوع برج‌ها، آب به‌طور عمودی از میان فیل جریان پیدا می‌کند درحالی‌که هوا به‌طور افقی و در امتداد جریان آب در حال افتادن جاری می‌شود.
به همین دلیل، لازم نیست که آب از میان سیستم توزیع عبور کند و امکان استفاده از حوضچه‌های توزیع آب گرم جریان گرانشی را که در بالای واحد و روی فیل قرار داده‌شده‌اند، فراهم می‌کند.
 

برج خنک کننده جریان معکوس

 
برج‌های جریان معکوس به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که هوا به‌طرف بالا و به‌طور عمود و مخالف جهت جریان آبی که در حال افتادن به داخل فیل است، جریان می‌یابد.
به دلیل وجود این نوع جریان هوای عمودی، امکان استفاده از حوضچه‌های جریان گرانشی که معمولاً در برج‌های جریان معکوس قرار دارند، وجود ندارد.
در عوض، در این نوع برج‌ها از سیستم‌های اسپری پرفشار از نوع لوله‌ای برای پاشاندن آب به بالای فیل استفاده می‌شود.
ازآنجایی‌که آب باید بتواند از میان سیستم اسپری عبور کند، لوله‌ها و نازل‌ها باید بیشتر از هم دور باشند تا جریان هوا را محدود نکنند.
 

تصویری از برج خنک کننده

نمایی از برج خنک کننده

 

فن مکنده در مقابل فن دمنده

 
برج خنک کننده با فن مکنده فن‌هایی دارد که معمولاً در بالای دستگاه سوار شده‌اند و هوا را از میان فیل به‌سوی خود می‌کشند.
در مقابل، دمنده‌هایی که در پایه دریچه ورودی هوا در برج‌های خنک کننده با فن دمنده قرار دارند، هوا را به سمت جلو می‌رانند.
 
 

مطالب مرتبط:

دستگاه هواساز

انواع دستگاه های ایرواشر و سیستم‌های تهویه و کاربرد آن‌ها

خرید هواکش صنعتی

 
 

سرکان تهویه تولید کننده برجسته خرید هواساز و سیتم تهویه همراه با نصب و ارسال در سراسر کشور.
 

*«*«*« اطلاعات بیشتر در مورد برج خنک کننده را میتوانید در دسته مطالب مشابه در ابتدای متن دنبال کنید. »*»*»*

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با برج خنک کننده آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی ایرواشر چیست برج خنک کن برج خنک کننده خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز شناخت کاربردهای ایرواشر ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست