تفاوت بین دستگاه هواساز و دستگاه تهویه مطبوع

به نظر ما، هیچ زمانی برای خرید یک سیستم HVAC جدید بهتر از الآن نیست. در دنیای امروزی، تولیدکنندگان تجهیزات سیستم‌های HVAC، گرمایش و سرمایش محیط‌های مسکونی و تجاری را تا حد زیادی راحت و از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه کرده‌اند، حتی اگر در این محیط‌ها سیستم کانال‌کشی نصب نشده باشد. تنها مانعی که در این زمینه می‌تواند وجود داشته باشد، این است که باید بدانید چه نوع تجهیزاتی را باید برای خود تهیه کنید. انبوه قطعات و سیستم‌های کامل ممکن است موجب ترس خریداران بشوند. شرکت سرکان تهویه برای جلوگیری از این ایجاد ترس، در این مقاله خود به یکی از رایج‌ترین پرسش‌ها در زمینه سیستم‌های تهویه مطبوع پاسخ داده است: تفاوت بین دستگاه هواساز و دستگاه تهویه مطبوع چیست؟

 

تفاوت بین دستگاه هواساز و دستگاه تهویه مطبوع 1

دستگاه هواساز

 

تفاوت بین دستگاه هواساز و دستگاه تهویه مطبوع

 

دستگاه هواساز چیست؟

امروزه می‌توانید دستگاه هواساز را به‌عنوان یکی از قسمت‌های سیستم تهویه مطبوع در اکثر منازل بیابید. در ساختار دستگاه هواساز دمنده‌ای وجود دارد که هوای تهویه شده را در تمام قسمت‌های ساختمان توزیع می‌کند و باعث ایجاد محیطی آرام و دل‌چسب برای ساکنان آن می‌شود. در برخی موارد، به دلیل شباهت بین دستگاه هواساز و کوره، آن‌ها را با هم اشتباه می‌گیرند؛ اما دستگاه هواساز می‌تواند هم در حالت گرمایش و هم در حالت سرمایش استفاده شود. رایج‌ترین دستگاه هواساز در منازل به نام یونیت‌های ترمینال معروف است که از یک فیلتر هوا، دمنده و کویل تشکیل شده است. کویل داخلی برای نگه داشتن دمای هوا در یک سطح معین استفاده می‌شود. فیلتر هوا آلاینده‌های موجود در هوا را از بین می‌برد. کارآمدترین مدل دستگاه هواساز موتورهای چند سرعتی دارد.

 

نمایی از اجزای داخلی دستگاه هواساز

اجزای داخلی دستگاه هواساز

 

دستگاه تهویه مطبوع چیست؟

برخلاف دستگاه هواساز ، واحدهای تهویه مطبوع در بیرون ساختمان‌ها نصب می‌شوند. کارکرد اصلی دستگاه تهویه مطبوع این است که به‌جای آن‌که مانند دستگاه هواساز هوای تهویه شده را در سرتاسر ساختمان پخش کند، گرما را از ساختمان بیرون می‌کند. برای انجام این کار، هوای گرم داخل ساختمان از میان کانال‌های برگشت و سپس از روی یک کویل مبرد که در میان این دستگاه قرار دارند، عبور می‌کند. اکثر مردم تصور می‌کنند که برای خنک کردن محیط ساختمان، هوای سرد را وارد آن می‌کنند، اما این‌طور نیست و با بیرون راندن هوای گرم از ساختمان این کار انجام می‌شود. این فرآیند که به نام اثر ژول تامسون معروف است، شامل عبور هوای گرم از روی یک سیم‌پیچ مبرد می‌شود که موجب بیرون راندن هوای گرم می‌شود. این دستگاه قسمت‌های متحرک بیشتری دارد، اما کارکرد اصلی دستگاه تهویه مطبوع همین است.

 

فیلتر دستگاه هواساز

فیلتر هواساز

 

سیستم‌های HVAC قسمت‌ها و قطعات پیچیده فراوانی دارند که هدف نهایی‌شان ایجاد محیطی آرام و خوشایند برای ساکنان است. شناخت تمامی زیروبم‌های این دستگاه‌ها برای افراد کاری تقریباً غیرممکن است، اما ما می‌توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید مقالات وب سایت شرکت سرکان تهویه را بخوانید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

نمونه ای از یک دستگاه هواساز یا AHU

هواساز یا AHU از اجزای سیستم تهویه مطبوع

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور،
در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد دستگاه‌های هواساز  برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان
محترم فراهم کرده است.

اگر در مورد این محصول مهم  به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شرکت سرکان تهویه آماده
است که اطلاعات و جزئیات لازم را در اختیارتان بگذارد. برای این کار کافی است با استفاده از بخش
تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود.
برای سفارش محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

لینک مقاله منبع:

https://www.burgesons.com/blog/the-difference-between-an-air-conditioner-and-air-handler

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست