دستگاه ایرواشر چیست؟

folder_openانواع ایرواشر صنعتی
comment1 دیدگاه

 
دسته مطالب مشابه: انواع ایرواشر صنعتی
 
دستگاه ایرواشر دستگاهی است که طراحی شده است تا با شستشوی هوایی که از میانش عبور می‌کند و نیز تنظیم سطوح رطوبت هوا، کیفیت هوا را بهبود بخشد و سطح رطوبت را در یک میزان پایدار نگهدارد.
دستگاه ایرواشر به‌عنوان یکی از قطعات سیستم کنترل آب‌وهوای محیط داخل به کار می‌رود.

 

سرکان تهویه مشاوره خرید هواکش صنعتی، خرید هواساز ایرواشر صنعتی، کانال اسپیرال و برج خنک کننده .

🔻لطفا برای استعلام دقیق و دریافت لیست قیمت ایرواشر وارد بخش پاسخگوی فوریلین تماس با ما هواکش صنعتی سرکان تهویه شوید.🔻

 

در بخش‌های مختلف کشور، شرکت‌های متعددی تجهیزاتی را تولید می‌کنند که برای کاربردهای مختلف طراحی شده‌اند، از جمله دستگاه‌هایی که برای ساختمان‌هایی با اندازه‌های متنوع ساخته شده‌اند.
این نکته را در ذهن داشته باشید که انتخاب دستگاه مناسب برای اهداف موردنظرتان اهمیت زیادی دارد، زیرا اگر دستگاه ضعیفی را انتخاب کنید، نمی‌تواند با جریان هوا برابری کند و دستگاهی که برای سطوح بالای ذرات طراحی نشده باشد، ممکن است در صورت استفاده برای آن، به دلیل اضافه‌بار از کار بیفتد.

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر از اجزای سیستم تهویه صنعتی

روش کار دستگاه ایرواشر به این صورت است که هوا را به‌طور پیوسته از روی آب سرد عبور می‌دهد و سپس آن هوا را با فشار به بیرون میراند تا در سرتاسر فضای اتاق یا ساختمان پخش شود.
زمانی که هوا با عبور از روی آب سرد به نقطه شبنم می‌رسد، رطوبت از آن خارج می‌شود. به‌علاوه، آلاینده‌های موجود در میان آن ازجمله گرده گیاهان و ذرات ریز گردوغبار نیز از آن خارج می‌شوند.
هوایی که از دستگاه ایرواشر خارج می‌شود، خشک‌تر و خنک‌تر است. علاوه بر این، ذرات و آلودگی‌های کمتری دارد که باعث می‌شود برای تنفس ایمن و راحت‌تر شود.

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

ایرواشر

استفاده از دستگاه ایرواشر در مناطق خشک

 
در مناطقی که هوای بسیار خشک دارند، می‌توان از دستگاه ایرواشر برای افزایش رطوبت هوای محیط استفاده کرد. مردم در هوای خشک به‌سختی می‌توانند نفس بکشند.
به‌علاوه، هوای خشک می‌تواند باعث افزایش خشکی پوست بدن شود و به اجسامی که در هوای آزاد نگه داشته می‌شوند، آسیب برساند.
دستگاه ایرواشر ذرات ریز را از هوا خارج می‌کند و رطوبت را به آن تزریق می‌کند تا رطوبت را به سطح ثابتی برساند و موجب افزایش راحتی و آسایش افراد شود.
در محیط‌هایی مانند موزه‌ها و آرشیوها کیفیت هوا باید به‌دقت کنترل شود تا اجناس گران‌بهای موجود در آنجا به‌خوبی نگه‌داری شوند و دستگاه ایرواشر می‌تواند به این کار کمک کند.
با استفاده از یک فن برای کشاندن هوا به داخل و یک ظرف آب برای شستشوی هوا می‌توان محیط را دلچسب کرد.
دستگاه ایرواشر به این شیوه کار می‌کند. در ساختار آن ممکن است چند قسمت اضافی مانند فیلتر برای جذب ذرات مضر موجود در هوا وجود داشته باشد تا هوایی پاک‌تر را برای محیط فراهم کند.

تصویری از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر

مصرف انرژی دستگاه

 
دستگاه ایرواشر مانند سایر دستگاه‌هایی که برای تمیز کردن هوا به کار می‌روند، می‌تواند انرژی زیادی را مصرف کند.
برخی از مدل‌های این دستگاه به شکلی طراحی شده‌اند که کارآمدتر باشند و ممکن است ویژگی‌هایی داشته باشند که برای کاهش مصرف انرژی در نظر گرفته شده‌اند.
احداث ساختمان‌ها با در نظر داشتن کارآمدی انرژی می‌تواند به این صورت باشد که در ساختمان امکان پیش فیلتر (prefiltering) فراهم کنند و ساختمان را به گونه‌ای طراحی کنند که به خودی خود سطح دما و رطوبت پایداری را حفظ کند و از این طریق بار روی دستگاه ایرواشر را کاهش دهند.
علاوه بر این، دستگاه را می‌توان در حالت تایمر قرار داد تا عملکردش تنظیم شود و مصرف انرژی آن کاهش یابد.

دستگاه ایرواشر صنعتی

دستگاه ایرواشر

محصولات مرتبط :

هواساز سالن قارچ قیمت

هواکش صنعتی سانتریفیوژ قیمت

 

*«*«*« اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه ایرواشر صنعتی را میتوانید در دسته مطالب مشابه در ابتدای متن دنبال کنید. »*»*»*

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

لینک مقاله منبع:

http://www.wisegeek.com/what-is-an-air-washer.htm

 

مقالات مرتبط

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست