موارد استفاده از هواساز ایرواشر (Air washer)

folder_openانواع ایرواشر صنعتی, مقالات
commentبدون دیدگاه
انواع ایرواشر صنعتیمقالات

 
چندین سال قبل از ایجاد کوئل‌‏های پره‏ دار، اسپری آب تقریباً تنها وسیله منحصربه‌فردی بود که برای ایجاد برودت به کار می‌رفت.
روش انجام این کار بدین صورت است که هوای دریافتی و آب در اتاقکی که نازل‏های اسپری در آن قرار گرفته بودند، با هم تماس پیدا کرده و فن‏ دستگاه، آب را به صورت اجباری از میان مخزن اسپری آب، می‌مکید.
این نوع اتاقک‌های‏ اسپری با تشت آب، سطوح خیس و سایر لوازم اضافی به صورت واحدهای‏ کامل با هم ترکیب شده و به نام دستگاه ایرواشر خوانده می‌شوند. 

سرکان تهویه مشاوره خرید هواکش صنعتی، خرید هواساز ایرواشر صنعتی، کانال اسپیرال و برج خنک کننده .

🔻لطفا برای استعلام دقیق و دریافت لیست قیمت ایرواشر وارد بخش پاسخگوی فوریلین تماس با ما هواکش صنعتی سرکان تهویه شوید.🔻

 

یکی از مدلهای دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر

 

اجزا و ساختمان دستگاه ایرواشر

 

دستگاه ایرواشر بر حسب زمان از یک یا دو مخزن اسپری آب تشکیل می‏شود. ظرفیت‏ پاشش آب نازل‏هایی که در این سیستم به کار گرفته می‌شوند، معمولاً حدود ۴/۱/۱ تا ۲ گالن در دقیقه به ازای هر نازل است.
مقدار آبی را که‏ به هر مخزن اسپری فرستاده می‏شود، می‌توانید با کمتر یا بیشتر کردن تعداد نازل‏ها تغییر دهید.
سطوح خیس را در انتهای محفظه دستگاه ایرواشر قرار می‏‌دهند و عملکرد آن طوری است که از نفوذ قطره‌های آب شناور در هوا به خارج‏ از دستگاه ایرواشر جلوگیری می‏‌کند.

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر از اجزای سیستم تهویه صنعتی

 

در ضمن، این سطوح از عبور ذرات ناخالص نیز جلوگیری می‌کنند. طراحی و نصب سطوح خیس به گونه‌ای است که جهت عبور هوایی که از این بخش می‌گذرد، چندین بار تغییر می‏کند.
معمولاً محفظه دستگاه ایرواشر را در سمت مکش‏ فن طراحی و نصب می‏کنند. اگر یک بخش از سطوح خیس بعد از هر مخزن‏ اسپری آب در
دستگاه ایرواشر دو مخزنی وجود داشته باشد، این ایرواشر به نام دستگاه ایرواشر دو مرحله‌‏ای خوانده می‌‏شود.

 

دستگاه ایرواشر

ایرواشر – یکی از تجهیزات سیستم HVAC

 

معمولاً فن‌های تغذیه هوا در سیستم‏های سرد کننده تبخیری دو سرعت گردش (دو دور) دارند.
در این صورت، ما برای توزیع هوا می‌توانیم‏ دو مقدار حجمی هوا را انتخاب کنیم و با نصب یک الکتروموتور دو دور، در حالت دور بالا (High speed) در طول گرم‌ترین ساعات روز، شرایط آسایش‏ و تهویه مطبوع تابستانی مناسبی انجام خواهد شد و با قرار دادن موتور در دور پائین (Low speed) ، سیستم برای کار در شب و عصر مناسب‌تر می‌شود.

 

طرح شماتیک سیستم تهویه مطبوع صنعتی

سیستم تهویه مطبوع

 

برخی از موارد کاربرد دستگاه ایرواشر

 

سیستم سرد کننده تبخیری زمانی می‌تواند شرایط هوای آسایش را با بهترین نحو برای ما فراهم ‏کند که طراحی و انتخاب آن سیستم مطابق با درجه حرارت‏ خشک و رطوبت محل مورد نظر انجام شده باشد.
هنگامی که شرایط طراحی حتی مقدار کمی از شرایط معمول زیادتر در نظر گرفته‏ شود، ممکن است که دستگاه عملکرد رضایت بخشی نداشته نباشد، به‌طوری‌که با نصب محفظه دستگاه ایرواشر در سیستم‌های تهویه مطبوع، می‏‌توان انواع بوها و گردوغبار موجود در هوا را به طور بسیار مؤثری از آن خارج کرد.
عملکرد سرد کننده‌های تبخیری برای ایجاد شرایط آسایش زمانی رضایت بخش‏ خواهد بود که گرمای محسوس محل مورد تهویه زیاد و میزان گرمای
نهان کم‏ باشد؛ بنابراین، برای فضاهای پر جمعیت مانند فروشگاه‌های بزرگ و سالن‏ های‏ تئاتر و مکان‏های عمومی و مکان‌های مشابه این‌ها استفاده از این دستگاه مناسب نخواهد بود.

************************

محصولات مرتبط :

دستگاه هواساز صنعتی سرکان تهویه

مقالات مرتبط :

مزایا ایرواشر صنعتی

دستگاه ایرواشر صنعتی

دستگاه ایرواشر

************************

*«*«*« اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه ایرواشر صنعتی را میتوانید در دسته مطالب مشابه در ابتدای متن دنبال کنید. »*»*»*

.

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست