فروش دستگاه هواساز ایرانی

folder_openانواع دستگاه هواساز, مقالات
commentبدون دیدگاه

آنچه در این مقاله می خوانید

انواع دستگاه هواسازمقالات

 
شرکت سرکان تهویه در این مقاله ، اطلاعات مفیدی در مورد محصول دستگاه هواساز که یکی از تجهیزات ضروری و بسیار مهم سیستم HVAC است، فراهم کرده است.
 
سرکان تهویه مشاوره خرید هواکش صنعتی، خرید دستگاه هواساز ایرواشر، کانال اسپیرال و برج خنک کننده.

🔻لطفا برای استعلام دقیق و دریافت لیست قیمت خرید هواساز وارد بخش تماسلین تماس با ما هواکش صنعتی سرکان تهویه شوید.🔻

 

دستگاه هواساز

هواساز یا دستگاه هواساز (که در بیشتر وقت‌ها به‌اختصار لاتین AHU هم نامیده می‌شود)، دستگاهی است که برای به جریان انداختن و تنظیم هوا به‌عنوان بخشی از سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع هوا یا سیستم HVAC استفاده می‌شود.
دستگاه هواساز معمولاً محفظه فلزی بزرگی است که یک دمنده، عناصر گرمایش یا سرمایش، قفسه‌ها یا اتاقک‌های فیلتر، میرا کننده‌های صدا و چند دمپر
در آن قرار دارند.
معمولاً دستگاه هواساز را به یک کانال‌کشی سیستم تهویه متصل می‌کنند که هوای تهویه شده را در سرتاسر قسمت‌های ساختمان توزیع کرده و سپس به‌سوی دستگاه بازمی‌گرداند.
گاهی اوقات، هواساز هوا را به‌طور مستقیم و بدون کانال‌کشی در ساختمان توزیع کرده و بازمی‌گرداند.

 

نمونه ای از یک دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

 
هواسازهای کوچک، که برای استفاده‌های محلی به کار می‌روند، واحدهای ترمینال نامیده می‌شوند و ممکن است شامل یک فیلتر هوا، سیم‌پیچی و دمنده شوند؛ این واحدهای ترمینال منفرد، کویل‌های دمنده یا واحدهای فن کویل نامیده می‌شوند.
یک هواساز بزرگ که هوای بیرون را به میزان %۱۰۰ تهویه می‌کند و هوا را دوباره به جریان نمی‌اندازد، به نام واحد هوای جبرانی (makeup air unit) یا به‌ اختصار لاتین MAU نامیده می‌شود.
دستگاه هواساز که برای استفاده در فضای بیرون طراحی شده است و معمولاً در پشت‌بام قرار داده می‌شود، واحد پکیجی (packaged unit) یا به‌اختصار لاتین PU یا واحد پشت‌بامی rooftop unit یا RTU نامیده می‌شوند.

 

نمونه ای از دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

 

ساختار دستگاه هواساز

 
معمولاً هواساز در حول یک سیستم قالب با پانل پرشده از فلز ساخته می‌شوند تا ساختارش با پیکربندی قطعات دیگر متناسب شود.
قالب ممکن است در ساده‌ترین شکل خود از کانال یا قوطی‌های فلزی و با پانل‌های یک‌لایه پرشده از فلز ساخته شود.
معمولاً این قسمت فلزی را گالوانیزه می‌کنند تا مدت زیادی بتواند از آن محافظت کند. برای دستگاه‌هایی که قرار است در فضای بیرون استفاده شوند،
معمولاً از یک درپوش مقاوم در برابر آثار باد و باران و غیره استفاده می‌کنند و درزهای آن را نیز می‌گیرند.

 

فیلتر هواساز

فیلتر

 

دستگاه هواساز بزرگ معمولاً از یک سیستم قالب فولادی با قوطی مربع شکل ساخته می‌شوند که پانل‌های پرشده از فلز دوجداره و عایق‌بندی شده دارند. این ساختارها موجب کاهش اتلاف حرارتی و یا جذب حرارت دستگاه هواساز شده و سروصدای آن را نیز میرا می‌کنند.
دستگاه‌های هواساز بزرگ‌تر ممکن است چندین متر طول داشته باشند و در یک شیوه مقطعی تولید می‌شوند؛ بنابراین، ممکن است برای استحکام
و قدرت بیشتر آن ریل‌هایی با پایه قوطی فلزی در زیر دستگاه ساخته شوند.
در هر مکانی که به تأمین و استخراج هوا به میزان یکسان برای یک سیستم تهویه متعادل نیاز باشد، معمولاً دستگاه‌های هواساز تأمین و استخراج را به هم متصل می‌کنند و این کار را یا با یک پیکربندی پهلوبه‌پهلو انجام می‌دهند یا یک پیکربندی پشته‌ای.

 
 

مطالب مرتبط:

تجهیزات هواساز

دستگاه هواساز

مزایا و معایب ایرواشر صنعتی

خرید هواکش صنعتی

 

*«*«*« اطلاعات بیشتر در مورد برج خنک کننده را میتوانید در دسته مطالب مشابه در ابتدای متن دنبال کنید. »*»*»*

 

تصویر شماتیک عملکرد دستگاه هواساز

شماتیک عملکرد دستگاه هواساز

 
https://en.wikipedia.org/wiki/Air_handler
 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست