فروش تجهیزات هواساز

folder_openانواع دستگاه هواساز, مقالات
comment1 دیدگاه
انواع دستگاه هواسازمقالات

 
تا کنون چند مقاله حاوی اطلاعاتی در مورد دستگاه هواساز منتشر کردیم و برخی از قسمت‌های تشکیل دهنده آن را معرفی کرده و توضیحاتی هم در موردشان داده‌ایم.
در این مقاله اجزای مرطوب کننده و اتاقک ترکیب دستگاه هواساز را برایتان معرفی خواهیم کرد. حال توجهتان را به خواندن این مطالب مفید جلب می‌کنیم.

تماس با پشتیبان فروش به شماره ۰۹۱۲۴۲۲۰۲۶۱
 
سرکان تهویه مشاوره خرید هواکش صنعتی، خرید دستگاه هواساز ایرواشر، کانال اسپیرال و برج خنک کننده.

🔻لطفا برای استعلام دقیق و دریافت لیست قیمت برج خنک کننده وارد بخش تماسلین تماس با ما هواکش صنعتی سرکان تهویه شوید.🔻

 

دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

 

آشنایی با اجزای دستگاه هواساز

 

مرطوب کننده دستگاه هواساز

 

در بیشتر وقت‌ها، در مناطقی که آب و هوای سردتری دارند و گرمایش مداوم هوا را خشک‌تر می‌کند و در نتیجه باعث ایجاد هوایی با کیفیت نامطلوب و ناراحت کننده و افزایش الکتریسیته ساکن در هوا می‌شود، به مرطوب سازی نیاز خواهد بود.
برای این منظور، انواع مختلفی از مرطوب سازی را می‌توان استفاده کرد:

تبخیری: هوای خشک که روی یک مخزن دمیده می‌شود، قسمتی از آب را بخار خواهد کرد. میزان تبخیر آب را می‌توان با اسپری کردن آب بر روی بافل‌های جریان هوا افزایش داد.

 

نمونه ای از یک دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

 

بخار ساز:
بخار آب به‌طور مستقیم از بویلر به داخل جریان هوا دمیده می‌شود.

اسپری مه:
آب از طریق یک نازل یا ابزار مکانیکی دیگر به‌صورت قطره‌های ریز به داخل هوا پخش می‌شود.

اولتراسونیک:
یک دستگاه اولتراسونیک، سینی آب تازه‌ای را تحریک می‌کند که مه یا غبار آب را تشکیل می‌دهد.

محیط مرطوب:
یک محیط فیبری در جریان هوا به‌وسیله آب تازه‌ای که از یک لوله هدر که چند خروجی کوچک دارد، در جریان هوا مرطوب نگه داشته می‌شود.
زمانی که هوا از میان آن محیط عبور می‌کند، آب را به‌صورت قطره‌های ریز وارد هوا می‌کند. در این نوع مرطوب سازی، در صورتی که پالایش اصلی هوا
به‌طور مرتب انجام نشود، می‌تواند به‌سرعت مسدود شود.

 

نمونه ای از دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

 

اتاقک ترکیب

 

در دستگاه هواساز برای این که بتواند کیفیت هوای فضای داخل را حفظ کند، معمولاً تدابیری اندیشیده شده است تا امکان وارد کردن هوای بیرون به داخل اتاق و نیز خروج هوای داخل از ساختمان را فراهم کند.
در مناطق دارای آب و هوای معتدل، با ترکیب میزان صحیح و مناسب هوای خنک‌تر بیرون با هوای بازگشتی گرم‌تر می‌توان به دمای هوای مطلوب تأمین دست یافت.
بنابراین، برای این منظور از اتاقک ترکیب دستگاه هواساز استفاده می‌شود که دمپرهایی دارد که نسبت بین هوای بازگشتی، هوای بیرون و هوای خارج شده را کنترل می‌کند.

 

عناصر گرمایش و یا سرمایش

 

ممکن است در برخی موارد لازم شود که دستگاه هواساز برای محیط گرمایش، سرمایش یا هر دو را فراهم کند تا دمای هوای تأمین و میزان رطوبت را با توجه به مکان و کاربرد خود تغییر دهد.
این تهویه را سیم‌پیچ‌های مبدل حرارتی در میان جریان هوای دستگاه هواساز فراهم می‌کنند.
این سیم‌پیچی‌ها بسته به محیطی که اثر گرمایش یا سرمایش را فراهم می‌کند، یا مستقیم هستند یا غیرمستقیم.

 

نمونه هایی از فیلترهای هواساز

فیلترهای دستگاه هواساز

 

مبدل‌های حرارتی مستقیم در هیترهای گازسوز یا سردخانه یخچالی که به‌طور مستقیم در جریان هوا قرار داده می‌شوند، به کار می‌روند.
از هیترهای الکتریکی و پمپ‌های حرارتی نیز می‌توان استفاده کرد. در آب‌وهواهای خشک از سرمایش تبخیری می‌توان استفاده کرد.

در سیم‌پیچی‌های غیرمستقیم، برای گرمایش از آب گرم یا بخار استفاده می‌شود و برای سرمایش هم از آب سرد (انرژی اصلی و اولیه برای گرمایش و سرمایش را تأسیسات مرکزی تأمین می‌کند که می‌تواند در هر جای ساختمان قرار گیرد).
معمولاً لوله‌های سیم‌پیچی از مس تولید می‌شوند و برای کمک به انتقال حرارت و گرما از پره‌های آلومینیومی یا مسی استفاده می‌کنند.
در سیم‌پیچی‌های سرمایش نیز برای حذف و تخلیه میعانات از صفحه‌های حذف‌کننده استفاده می‌شود.
آب گرم یا بخار را نیز یک دیگ بخار (بویلر) مرکزی و آب سرد را هم یک چیلر مرکزی تأمین می‌کند.
معمولاً برای پایش و کنترل دمای بیرون سیم‌پیچی از حسگرهای دمای پایین‌دست همراه با یک شیر کنترل موتوری پیش از کویل استفاده می‌شود.

 
 

مطالب مرتبط:

فن سانتریفیوژ

دستگاه ایرواشر صنعتی

معرفی کامل دستگاه هواساز

 
 

تصویری از دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

نیازمندی رطوبت زدایی

 
اگر در این دستگاه به رطوبت‌زدایی نیاز باشد، از سیم‌پیچ سرمایش استفاده می‌شود تا هوا را زیاد سرد کند، به‌طوری‌که به نقطه شبنم برسد و میعان رخ دهد.
یک سیم‌پیچ گرمایش که پس از سیم‌پیچ سرمایشقرار دارد، هوا را بار دیگر گرم تا دمای تأمین مطلوب می‌کند (که بنابراین به نام سیم‌پیچ گرمایش مجدد
شناخته می‌شود)، تأثیر این فرآیند کاهش سطح رطوبت نسبی هوای تأمین است.

در آب‌وهواهای سردتر، که معمولاً دمای هوایشان در فصل زمستان به پایین‌تر از نقطه انجماد می‌رسد، در بیشتر وقت‌ها از سیم‌پیچ برفک یا سیم‌پیچ‌های پیش گرم به‌عنوان اولین مرحله فرآوری هوا استفاده می‌شود تا تضمین شود که فیلترهای پایین‌دستی یا سیم‌پیچ‌های آب سرد شده در مقابل سرما حفاظت شده‌اند.
کنترل سیم‌پیچ برفک به‌گونه‌ای است که اگر دمای معینی برای هوای خارج از سیم‌پیچی به دست نیاید، برای مراقبت و محافظت از دستگاه هواساز کل آن خاموش خواهد شد.

 

طرح شماتیک سیستم تهویه مطبوع

سیستم تهویه مطبوع

 

فیلترهای دستگاه هواساز

 
تقریباً همواره و در اکثر جاها روند تصفیه هوا انجام می شده است تا هوایی پاک و عاری از گردوغبار برای ساکنان ساختمان فراهم شود.
معمولاً قطعات تصفیه هوا را در ابتدای دستگاه هواساز قرار می دهند تا تمامی قطعات پایین دست را تمیز نگه دارد.
به طور معمول، بسته به میزان تصفیه هوای مورد نیاز فیلترها را به صورت گروه های دوتایی (یا بیشتر) پشت سر هم همراه با یک فیلتر پانلی درجه درشت که در جلوی یک فیلتر کیسه ای درجه ریز قرار داده شده است یا واسط تصفیه «نهایی» دیگر مرتب می کنند.
نگهداری و تعویض فیلتر پانلی ارزانتر است و بنابراین، محصولات گران قیمت تر فیلترهای کیسه ای دارند.

 

نمونه هایی از فیلترهای هواساز

فیلترهای هواساز

 
عمر فیلتر را ممکن است از طریق پایش و کنترل افت فشار در سرتاسر واسط فیلتر در طراحی میزان جریان حجمی هوا ارزیابی کنند.
این کار را می توان از طریق یک نمایش بصری با استفاده از گیج فشار یا یک سوئیچ فشار که به نقطه هشدار در سیستم کنترل ساختمان وصل شده است، انجام داد.
تعویض نکردن به موقع فیلتر ممکن است در نهایت به از بین رفتن و جمع شدن آن منجر شود؛ زیرا نیرویی که از سوی فن بدان اعمال می شود، بر قدرت ذاتی آن غلبه می کند و بنابراین، منجر به خرابی و آلودگی دستگاه هواساز و سیستم کانال کشی پایین دستی منجر خواهد شد.
 
 

مطالب مرتبط:

تولید هواکش صنعتی خرید

هواکش صنعتی pvc

کانال اسپیرال در بازار و صنعتHVAC

 
 

*«*«*« اطلاعات بیشتر در مورد برج خنک کننده را میتوانید در دسته مطالب مشابه در ابتدای متن دنبال کنید. »*»*»*

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 
https://en.wikipedia.org/wiki/Air_handler

مقالات مرتبط

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست