فن سانتریفیوژ

folder_openانواع فن سانتریفیوژ
commentبدون دیدگاه
انواع فن سانتریفیوژ

 

 
سرکان تهویه مشاوره خرید هواکش صنعتی، فن سانتریفیوژ،خرید هواساز صنعتی و خانگی، خرید دستگاه هواساز ایرواشر، کانال اسپیرال و برج خنک کننده.

🔻لطفا برای استعلام دقیق و دریافت لیست قیمت خرید فن سانتریفیوژ وارد بخش تماسلین تماس با ما هواکش صنعتی سرکان تهویه شوید.🔻

 

دستگاه هواساز

دستگاه هواساز خانگی

 

فن سانتریفیوژ شرکت سرکان تهویه بر اساس شکل طراحی پروانه، به شش دسته تقسیم می شوند:

۱- فن سانتریفیوژ با پروانه ایرفویل (Airfoil)

۲-  فن سانتریفیوژ با پروانه انحنا به عقب (Backward-curved )

۳- فن سانتریفیوژ با پروانه مایل به عقب (Backwards inclined )

۴- فن سانتریفیوژ با پروانه شعاعی در راس (Radial-tip)

۵- فن سانتریفیوژ با پروانه انحنا به جلو (Forward-curved)

۶- فن سانتریفیوژ با پروانه شعاعی (Radial blade)

 

نمونه ای از فن سانتریفیوژ

فن سانتریفیوژ

۱ – فن های سانتریفیوژ با پروانه ایرفویل (Airfoil)

فن سانتریفیوژ با پروانه ایرفویل به دلیل ایجاد جریان هوای یکنواخت تر، بهترین راندمان کاری و کمترین تولید صدا را در بین انواع فن های سانتریفیوژ دارند. بازده این نوع از فن ها تا ۹۲ درصد میرسد، به علاوه مقاومت ساختاری بالایی دارند و می توانند در سرعت های بالا بچرخند و فشار استاتیکی در حدود ۷۵۰۰ پاسکال تولید کنند. این فن ها برای عملکرد در هوا و گازهای تمیز در تهویه عمومی استفاده می شوند. این نوع از فن ها فاقد دامنه از کار افتادگی در منحنی عملکردشان هستند و می توان آن ها را برای سیستم هایی که مقاومت آن ها تغییر می کنند استفاده کرد. هزینه ساخت این فن ها به دلیل شکل خاص پروانه کمی بیشتر می باشد.

۲ – فن سانتریفیوژ با پروانه بکوارد (Backward-curved)

فن سانتریفیوژ با پروانه بکوارد (پره های انحنا رو به عقب) مشابه فن های با پروانه ایرفویل بوده راندمان آن ها کمی پایین تر است (در حدود ۸۵ درصد).
این فن ها می توانند گازهایی که دارای این ذرات هستند را انتقال دهند. مزیت این نوع از فن ها این است که در صورت قرار دادن فشارهای استاتیک بالاتر در مقابل این فن ها، صرف نظر از مقدار جریان هوا، به موتور این فن ها فشار وارد نمی شود و به اصطلاح این فن ها بدون اضافه بار می باشند.

۳ – فن سانتریفیوژ با پروانه مایل به عقب (Backward-inclined)

فن های سانتریفیوژ با پروانه های مایل به عقب از لحاظ ساخت ساده هستند و مقاومت مکانیکی ضعیف تری در مقایسه با پروانه های انحنا به عقب دارند. راندمان آن ها در حدود ۷۸ درصد است. این فن ها نیز بدون اضافه بار می باشند.

۴ – فن سانتریفیوژ با پروانه شعاعی در راس (Radial-tip)

این فن ها فشار استاتیک بالایی تولید می کنند و حجم هوای کمتری را نسبت به فن های دیگر انتقال می دهند. این فن ها در اندازه های بزرگ برای عمل تخلیه هوا، در کاربردهای صنعتی مرتبط با گازهای داغ و در ترکیب با فیلترهای تصفیه هوا استفاده می شوند.
شکل این پروانه ها باعث می شود پروانه خود به خود تمیز شود و از تجمع مواد روی پروانه که باعث از بین رفتن بالانس پروانه می شود جلوگیری می کند، این ویژگی در انتقال در انتقال هوای غبار آلود و مواد گرانولی دارای اهمیت می باشد.
روکش های پوششی تجدید شونده روی سطح فشار پروانه ها و آسترهای هاوزینگ (حلزونی فن) قابل تعویض، در اغلب موارد فراهم می شود. این نوع از دمنده ها در سیستم هایی با مقاومت های متغیر و در سیستم های موازی می توانند بکار روند. حداکثر بازده این فن ها در حدود ۷۰ درصد است.

۵- فن سانتریفیوژ با پروانه فوروارد (Forward-curved)

فن های سانتریفیوژ با پروانه های انحنا رو به جلو در مقایسه با پروانه های انحنا رو به عقب فشار بیشتری را تولید می کنند راندمان پایین تری دارند.
این فن ها اغلب برای تهویه، سیرکولاسیون کوره ها و دیگر تجهیزات که در آن ها سرعت کم برای جلوگیری از لرزش مطلوب است در اندازه های کوچک و متوسط ساخته می شوند.
این فن ها را معمولا در هوا یا گاز تمیز استفاده می نمایند زیرا در غیر این صورت این نوع از پروانه ها بعد از مدتی آلوده شده و ممکن است پروانه از حالت بالانس خارج شود. حداکثر بازده این فن ها در ۶۵ درصد می باشد. این فن ها به فن های با پروانه کولری نیز معروفند و دارای اضافه بار می باشند.

 

یک از مدل های فن سانتریفیوژ

فن سانتریفیوژ

 

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به خرید هواساز و ساخت هواساز تهویه و تهویه مطبوع در کشور، در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد  فن سانتریفیوژ برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان محترم فراهم کرده است.

اگر در مورد تولید و خرید فن سانتریفیوژ (قیمت خرید فن سانتریفیوژ)  به اطلاعات بیشتری نیاز دارید،  برای این کار کافی است با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود.
برای سفارش محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.
 

 
 

مطالب مرتبط:

خرید هواکش صنعتی تهران

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست