مزایای کانال اسپیرال برای رستورانها

اگر قصد دارید سیستم تهویه و کانال کشی رستوران خود را تعمیر یا بازسازی کنید یا می خواهید برای رستورانی که تازه احداث کرده اید سیستم کانال کشی و تهویه نصب کنید، بهتر است از مزایای استفاده کانال اسپیرال غافل نشوید. کانال اسپیرال جزو بهترین و مهمترین تجهیزات سیستم تهویه مطبوع است که مزایای فراوانی دارد. شرکت سرکان تهویه تولید و عرضه کننده کانال اسپیرال در این مقاله مزایای کانال اسپیرال برای رستورانها را برایتان توضیح داده است که می توانید تا انتها بخوانید.

از مزایای کانال اسپیرال نسبت به کانال چهارگوش که باعث برتری آن می شود، این است که هم کیفیت انتقال هوای بهتری دارد و هم این که کانال اسپیرال اکسپوز زیبایی منحصر به فردی دارد که جلوه خاصی به رستوران شما خواهد داد، در نتیجه، رستوران شما در مقایسه با سایر رقبایتان در چشم مشتریان محیطی زیبا تر جلوه خواهدکرد.

ما در مقالات متنوع وب سایت خود اطلاعات مهمی را در مورد کانال اسپیرال و مزایای آن توضیح داده ایم. حال در این مقاله نکات دیگری را در این زمینه برایتان خواهیم گفت. پس با ما همراه باشید تا در این مورد اطلاعات بیشتری را به دست آورید.

همچنین بخوانید: ۵ دلیل مهم برای محبوبیت کانال اسپیرال در بازار و صنعت HVAC

مزایای کانال اسپیرال برای رستورانها

حال در باقیمانده این مقاله مزایای کانال اسپیرال برای رستورانها را برایتان توضیح خواهیم داد تا هنگام انتخاب این تجهیزات بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

استحکام کانال اسپیرال

بدون شک می دانید که برای تهویه و تخلیه هوای  قسمت و مکانی که پخت و پز غذا (روی هودها) در آن انجام می شود و نیز برای تأمین سرمایش و گرمایش محیط داخل سالن رستوران خود نیاز باید در آنجا سیستم کانال کشی داشته باشید؛ اما به شما توصیه می کنیم برای این منظور از محصولات با کیفیت بالا استفاده کنید.

در سیستم های کانال کشی، علاوه بر استحکام بدنۀ کانالها برای جلوگیری از لرزش و ایجاد صدا در سیستم کانال کشی و محیط، به هوابندی مناسب و با کیفیت درزها نیاز است.در کانال اسپیرال به دلیل داشتن سطح مقطع گرد و درزهای پرس شده طولی در حین تولید‍‍‍‍‍‍، هوا بسیار بهتر انتقال پیدا می کند و از آشفتگی و هدر رفتن هوا در کانالها جلوگیری می شود که این امر باعث کاهش شدید سروصدا در سیستم های کانال کشی می شود و این هم یکی از مهمترین مزایای کانال اسپیرال برای رستورانها است.

این مقاله را نیز بخوانید: چند نکته در مورد دستگاه ایرواشر

کانال اسپیرال به دلیل داشتن درزهای کاملا هوا بندی  شده که در شکل زیر هم نشان داده ایم و این مورد هم از مهم ترین مزایای کانال اسپیرال برای رستورانها  است، به گونه ای است که بر خلاف کانالهای چهارگوش و گرد معمولی (که با طول های ۱تا ۲ متری ساختع می شوند) می توان با طول های متنوع (بسته به شرایط محیط) و مطابق با سفارش و سلیقه و نیازهای مشتری تا طول های ۳ متری و حتی تا طول های ۶ متری تولید کرد که این امر می تواند میزان فلنج های مورد استفاده برای اتصال کانال ها به هم دیگر را کم کند و هزینه های کانال کشی را تا حد زیادی کاهش دهد.

مزایای کانال اسپیرال برای رستورانها
درزهای هوابندی شدۀ کانال اسپیرال

کانال اسپیرال رقیب کانال چهارگوش در کاهش هزینه‌ها

یکی از مزایای کانال اسپیرال برای رستورانها این است که مقدار ورق مصرفی برای ساخت کانال اسپیرال و گرد در مقایسه با کانال چهارگوش  حداقل ۲۰ تا۳۰ درصد کمتر است که با کاهش متراژ ورق مصرفی، هزینه تولید هم تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

وقتی وزن کانال کمتر شود، به ساپورت و متعلقات سبک تری برای مونتاژ و نصب کانال اسپیرال در محل پروژه نیاز خواهید داشت. کانال های اسپیرال را می توان به صورت بدون فلنج نصب و استفاده کرد که این امر خودش می تواند هزینه تولید و اجرای سیستم کانال کشی را تا حد زیادی کاهش دهد.

این مطلب را نیز بخوانید: هواکش ضد اسید پی وی سی

کانال اسپیرال پیشتاز در صرفه جویی انرژی

هزینه های سرمایش و گرمایش رستورانها از نوع هزینه های جاری هستند. همان طور که می دانید، در سیستمهای سرمایش و گرمایش برای انتقال و جابجایی هوا به کانال کشی نیاز است. بدیهی است که هرگونه نشتی هوا در کانال کشی این نوع سیستم ها می تواند باعث افزایش  و هدر رفتن انرژی و استهلاک تجهیزات سرمایش و گرمایش شود که خوشبختانه در کانال اسپیرال به دلیل داشتن هوابندی و ساختار مناسب میزان این نشتی به کمترین حد ممکن رسیده است. این امر هم یکی از مهمترین مزایای کانال اسپیرال برای رستورانها است که می تواند در هزینه ها صرفه جویی زیادی شود.

زیبایی چشم گیر کانال اسپیرال

نصب و استفاده از کانال اسپیرال اکسپوز یک راه عالی و فوق العاده برای زیبایی رستوران هاست. در رستوران هایی که اغلب کانال های هوا با سقف کاذب پوشانده می شود، استفاده از کانال اسپیرال اکسپوز می تواند با توجه به رنگ آمیزی های محیط داخلی و وسایل رستوران، به صورت رنگ شده با رنگ های روغنی و الکترواستایک استفاده شود و زیبایی خاص و نمایی مدرن به رستوران شما هدیه دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست