نصب اگزاست فن ضد انفجار

folder_openدسته‌بندی نشده
commentبدون دیدگاه

اگزاست فن ضد انفجار در اصل یک سیستم تهویه ضد جرقه است که برای تهویه هوا و کنترل دمای کلی داخل اتاق یا کارخانه طراحی شده است.
این واحدها بر روی دیوار نصب می‌شوند و در مدل‌های مختلف فراوان سیستم‌های تهویه اگزاست فن ضد انفجار در بازار وجود دارند.
در برخی از کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدی، گازهای بسیار اشتعال‌پذیر همراه با بخار و نیز ذرات ریز گردوغبار وجود دارند.

 

برای خرید و مشاوره در زمینه انواع هواکش صنعتی و کانال اسپیرال سرکان تهویه کنار شماست.
۰۹۱۲۴۲۲۰۲۶۱
برای ارتباط در تلگرام کلیک کنید
برای ارتباط در اینستاگرام کلیک کنید

 

تصویری از یک دمنده ضد انفجار

دمنده ضد انفجار

 

این مواد معمولاً در نتیجه انجام فرآیندهای تولیدی ایجاد می‌شوند و در برخی از آن‌ها ممکن است مواد آتش‌زا هم وجود داشته باشد.
به دلیل وجود این مواد در فضای کارخانه، هوای داخلی آن خطرناک می‌شود و بسیار مستعد انفجار و حتی آتش‌سوزی می‌شود.
در چنین فضاهای خطرناکی وجود یک دستگاه اگزاست فن ضد انفجار و سیستم تهویه باکیفیت ضروری است که بتواند محیط داخل ساختمان را ایمن نگه
دارد.
این ایمنی داخلی را می‌توانید با نصب یک دستگاه اگزاست فن ضد انفجار به‌آسانی فراهم کنید.

 

هواکش ضد جرقه

هواکش ضد جرقه

 

راهنمای نصب دستگاه اگزاست فن ضد انفجار

 
همان‌طور که می‌دانید، بازار پر است از انواع اگزاست فن ضد انفجار ، اما برای نصب همه آن‌ها به یک نوع راهنمای نصب نیاز دارند.
به‌هرحال، یکی از نکات مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که بسته به نوع خطرها یا گازهای قابل اشتعال که به‌عنوان محصولات جانبی در محل کارتان قرار دارند، کدام نوع دستگاه اگزاست فن ضد انفجار برایتان مناسب است.
یکی از مهم‌ترین مواردی که پیش از نصب این سیستم باید بدان توجه داشته باشید آن است که باید یک سیستم کانال‌کشی مناسب برای آن فراهم کنید. تا مسیری ایمن برای خروج گازها و دودهای خطرناک از محیط کارتان ایجاد شود. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید.
آن است که پیش از نصب سیستم تهویه و اگزاست فن ضد انفجار ابتدا کانال‌کشی آن را فراهم کنید.

 

دمنده های ضد انفجار

دمنده ضد انفجار

 

مراحل مختلف نصب دستگاه اگزاست فن ضد انفجار

 
مرحله اول – اولین و ابتدایی‌ترین گام برای نصب اگزاست فن ضد انفجار تعیین و ثابت کردن محل دقیق نصب آن است که باید آن‌قدر بالا باشد که گازها و دودهای موجود در فضای محیط به‌آسانی بتوانند خارج شوند.
علاوه بر این، باید مشخص شود که برای آن سیستم کانال‌کشی نصب می‌شود یا خیر، زیرا با نصب سیستم کانال‌کشی می‌توانید مسیر ایمنی را برای خروج گازها و دودها فراهم کنید.
ما توصیه می‌کنیم که پیش از نصب سیستم تهویه برای آن یک سیستم کانال‌کشی فراهم کنید. سیستم باید به‌طوری نصب شود که جهت هوای تهویه شده از ساختمان دور باشد. بسته به اندازه فن، می‌توانید آن را روی دیوار نصب کنید یا روی سقف.

 

تصویری از یک اگزاست فن ضد انفجار

هواکش ضد انفجار

 
مرحله دوم – مرحله دوم آن است که با توجه به ابعاد فن برای اگزاست فن ضد انفجار یک دریچه خروج ایجاد کنید.
برای آن که بتوانید این کار را به شیوه‌ای درست و دقیق انجام دهید، محل شکاف‌هایی را که می‌خواهید با دریل ایجاد شود، علامت‌گذاری کنید و بر همین اساس دریچه را ایجاد کنید.

مرحله سوم – مطمئن شوید که دیوار می‌تواند وزن سیستم را تحمل کند. اگر متوجه شدید که دیوار نمی‌تواند وزن آن را تحمل کند، در آنجا چند الوار چوبی نصب کنید، به‌طوری‌که به‌آسانی بتوانید آن را ببرید و بتواند پشتیبانی مناسب را برای سیستم فراهم کند.

مرحله چهارم – پس از باز کردن دریچه، سیستم را با پیچ و مهره وصل کنید و پیش از سیم‌کشی نهایی بررسی‌های لازم را روی آن انجام دهید.

مرحله پنجم – پس از نصب سیستم، کارهای مربوط به سیم‌کشی و نصب سوئیچ و منبع برق اگزاست فن ضد انفجار باکیفیت را روی آن انجام دهید.
سیستم را یک بار به‌طور آزمایشی راه‌اندازی کنید و آزمایش‌های لازم را انجام دهید و کارآمدی آن را امتحان کنید.

 

تصویری از هواکش ضد انفجار

هواکش ضد انفجار

 

شرکت سرکان تهویه تولید کننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور، در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد اگزاست فن ضد انفجار برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان محترم فراهم کرده است.

اگر در مورد اگزاست فن ضد انفجار به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، برای این کار کافی است با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود. برای سفارش محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

لینک مقاله منبع:

http://ezinearticles.com/?Explosion-Proof-Exhaust-Fans-Installation&id=5556435

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست