ایرواشر صنعتی و تفاوت آن با ایرواشر خانگی

انواع ایرواشر صنعتی

 
از نظر عملکرد، دستگاه ایرواشر صنعتی به سیستم‌های ایرواشر خانگی و آپارتمانی شباهت زیادی دارد. درواقع، انواع مختلف دستگاه ایرواشر صنعتی در کنار گرمایش و یا سرمایش، می‌توانند علاوه بر تنظیم دمای جریان هوای ورودی به محیط ساختمان صنعتی و اداری یا تجاری، با استفاده از روش‌های فیلتراسیون یا پاک کردن گردوغبار هوا، بسیاری از آلاینده‌ها و مواد آلرژی‌زا را نیز پاک‌سازی کنند. مکانیسم عملکرد این سیستم را به صورت خلاصه در این قسمت آورده‌ایم.
 
سرکان تهویه مشاوره خرید هواکش صنعتی، خرید هواساز ایرواشر صنعتی، کانال اسپیرال و برج خنک کننده .

🔻لطفا برای استعلام دقیق و دریافت لیست قیمت ایرواشر وارد بخش پاسخگوی فوریلین تماس با ما هواکش صنعتی سرکان تهویه شوید.🔻

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر صنعتی

 

مکانیسم عملکرد دستگاه ایرواشر صنعتی

 

انتقال جریان هوای محیط بیرون از ساختمان  به داخل سیستم تهویه مطبوع یا دستگاه ایرواشر صنعتی از طریق فن‌های بکوراد که در سیستم و در میان دمپرها یا دریچه‌های ورودی دستگاه نصب شده‌اند.
مکش و انتقال (بازگردانی یا بازیابی) بخشی از جریان هوایی که از ساختمان صنعتی و غیره خارج می‌شود، برای اختلاط آن با جریان هوای محیط خارجی با استفاده از موتور فن.
عبور دادن جریان‌های هوایی ترکیب شده از فیلترهای متفاوت با بازدهی و راندمان فیلتراسیون فزاینده تا آلاینده‌های محیطی آن کمتر شوند.

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر از اجزای سیستم تهویه مطبوع

 

پاشش یا توزیع آب روی جریان‌های هوایی با استفاده از نازل‌های دستگاه ایرواشر صنعتی و درنتیجه کاهش درجه حرارت جریان هوای مذکور و به اصطلاح سرمایش تبخیری آن.
در حالت گرمایشی، افزایش درجه حرارت جریان هوای داخل سیستم با عبور دادن آن از روی کویل‌های حرارتی  که سیال‌های حرارتی ارسالی از بویلر یا پکیج آن‌ها را گرم کرده‌اند.
همان‌طور که می‌توانید حدس بزنید، در صورت استفاده از سیستم گرمایشی دستگاه ایرواشر صنعتی در فصول سرد، می‌توانید رطوبت در محیط را کنترل کنید.
اما در فصول گرم سال، به دلیل مکانیسم و فرایند تبخیری بودن عمل سرمایش و استفاده از ذرات پودری آب به‌عنوان تصفیه کننده یا شوینده هوا و همچنین خنک کننده آن، نمی‌توانید انتظار کنترل رطوبت را داشته باشید؛ زیرا هم به دلیل تبخیر، میزان رطوبت افزایش خواهد یافت و هم در کنار آب‌پاشی، ذرات ریز آب در محیط پخش شده و باعث ارتقای رطوبت نسبی آن خواهد شد.
از این رو، استفاده از این سیستم‌های تهویه مطبوع برای مناطق سردسیری یا دارای آب‌وهوای شرجی چندان مناسب نیست و بهترین محیط‌هایی که دستگاه ایرواشر صنعتی می‌تواند با راندمان ایدئال عمل کند، محیط‌هایی با آب‌وهوای گرم و خشک است.

 

دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر صنعتی – یکی از تجهیزات سیستم HVAC

 

تفاوت دستگاه ایرواشر صنعتی و ساختمانی (آپارتمانی)

 
همان گونه که گفتیم، دستگاه ایرواشر صنعتی و خانگی از نظر ساختار کلی و نحوه عملکرد شباهت زیادی با هم دارند. اما به دلیل بزرگ بودن محیط‌های صنعتی و تجاری، که ناشی از بزرگی ابعاد سالن یا بلند بودن سقف سوله‌های صنعتی و غیره است.
میزان جریان هوای برگشتی یا بازیابی شده به داخل سیستم در ایرواشرهای صنعتی بالاست.
استفاده از مکانیسم ریکاوری می‌تواند به این علت که جریان هوای خروجی از محیط درجه حرارتی نزدیک به درجه حرارت نرمال و مطلوب دستگاه دارد، بر صرفه‌جویی انرژی و کاهش هزینه‌های عملکردی ناشی از آن تأثیر زیادی بگذارد.

 

یکی از مدلهای دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر صنعتی

 

کاربردهای دستگاه ایرواشر صنعتی

 
همان طور که از نام آن‌ها برمی‌آید، دستگاه ایرواشر صنعتی برای استفاده در محیط‌های صنعتی و سالن‌های تولیدی طراحی شده است.
اما از این دستگاه‌ها، علاوه بر سوله‌های تولیدی صنعتی می‌توان در موارد دیگری نیز استفاده کرد.
دستگاه ایرواشر صنعتی علاوه بر کنترل و فیلتراسیون میکرواورگانیزم‌ها، مواد بیماری‌زا، مواد آلرژی‌زا و ترکیبات ارگانیکی فرار در محیط، در بسیاری از محیط‌های بزرگ کاربرد گسترده‌ای دارند.
برای مثال، این سیستم‌ها می‌توانند با راندمانی بالغ بر ۹۹ درصد، موجودات ریز و ذره‌بینی و حتی ذرات معلق در هوا را فیلتر نمایند.

حجم بالای تهویه و بهینه‌سازی جریان هوا نیز از دلایل دیگر استفاده از دستگاه ایرواشر صنعتی است. این کاربردها عبارت‌اند از:

 • فضاهای اداری
 • محیط‌های تولیدی و سالن‌ها و سوله‌های صنعتی
 • سالن‌های بزرگ ورزشی
 • ساختمان‌های اداری و تجاری بزرگ
 • مغازه‌های خرده‌فروشی و فروشگاه‌های بزرگ
 • زندان‌ها
 • هتل‌ها
 • باشگاه‌ها
 • سرپناه‌هایی که برای افراد بی‌خانمان ساخته می‌شوند و معمولاً ناقل‌های بیماری در آن‌ها شایع‌تر است
 • مجموعه‌های بزرگ و کوچک مسکونی
 • کارخانه‌ها و غیره

************************

محصولات مرتبط :

خرید هواکش صنعتی

هواکش صنعتی سانتریفیوژ

برج خنک کننده فایبرگلاس مدور

************************

دستگاه ایرواشر صنعتی

دستگاه ایرواشر صنعتی

*«*«*« اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه ایرواشر صنعتی را میتوانید در دسته مطالب مشابه در ابتدای متن دنبال کنید. »*»*»*

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط سیستم تهویه مطبوع در کشور، در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد تجهیزات سیستم تهویه مطبوع به نام دستگاه ایرواشر صنعتی برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان محترم فراهم کرده است.

اگر در موردخرید ایرواشر صنعتی به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شرکت سرکان تهویه آماده است که اطلاعات و جزئیات لازم را در اختیارتان بگذارد.
 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست