نکاتی در خصوص دستگاه ایرواشر

 

دسته مطالب مشابه:
** انواع ایرواشر صنعتی
** سیستم HVAC 
دستگاه ایرواشر یا به لاتین Air washer دستگاهی است که برای تهویه هوا استفاده می‌شود و در آن، هوا با قطرات آب تماس مستقیم برقرار می‌کند و در نتیجه، تبادل جرمی و حرارتی بین آب و هوا به وجود می‌آید. شرایط خروجی هوا به درجه حرارت آبی که اسپری می‌شود، بستگی دارد و با کنترل دمای آب می‌توانیم شرایط خروجی هوا را در سیستم تهویه تعیین کنیم.
 
سرکان تهویه مشاوره خرید هواکش صنعتی، خرید دستگاه هواساز ایرواشر، کانال اسپیرال و برج خنک کننده.

🔻لطفا برای استعلام دقیق و دریافت لیست قیمت برج خنک کننده وارد بخش تماسلین تماس با ما هواکش صنعتی سرکان تهویه شوید.🔻

&nbsp
بر اساس قانون دوم ترمودینامیک، انتقال حرارت بین قطرات آب و هوا به‌طور مستقیم باعث کاهش گرادیان دما شده و انتقال جرم نیز کاهش گرادیان فشار بخار را به دنبال دارد.

 

دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر – یکی از تجهیزات سیستم HVAC

 

اجزای اصلی دستگاه ایرواشر

 

مهم‌ترین قسمت‌های دستگاه ایرواشر یک محفظه حاوی چندین نازل برای اسپری آب و یک بخش جدا کننده است که آب و هوا را در خروجی از هم جدا می‌کند. یک قسمت هم برای جمع شدن کثیفی‌های آب اسپری شده و ذرات موجود در هوا به کار می‌رود. پس از آن‌که هوا با قطره‌های آب برخورد می‌کند، کثیفی‌های آن در این قسمت وارد می‌شوند. بخش آب فشان دستگاه می‌تواند در زمانی که هوا را شسته و ذرات جامد آن را می‌گیرد، به آن رطوبت زده و علاوه بر این، می‌تواند رطوبت هوا را نیز بگیرد. محفظه برخورد آب با هوا به شکل حرف W انگلیسی است. این بخش هوا را به برخورد با صفحات مرطوب وادار می‌کند تا قطره‌های اسپری شده ذرات هوا را تمیز کنند. پمپ دستگاه ایرواشر نیز آب را به گردش درمی‌آورد.

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر از اجزای سیستم تهویه مطبوع

 

رطوبت زنی به‌وسیله دستگاه ایرواشر

 

آب اسپری شده، هوایی را که از پیش گرم است، خنک می‌کند و حرارت آن را می‌گیرد و بدین ترتیب آب گرم می‌شود. به‌طورکلی، هوا با رطوبت پایین وارد دستگاه ایرواشر می‌شود، سپس شسته شده و رطوبت آن بالا می‌رود و از سیستم خارج می‌شود. دستگاه ایرواشر در تمام فصولی که رطوبت محیط پایین است، می‌تواند هوا را مرطوب کند که این زمان‌ها معمولاً در اواخر پاییز و زمستان و اوایل تابستان یا در آب و هوای خشک است. یکی از کاربردهای مهم دستگاه ایرواشر در محیط‌های صنعتی است، دلیل نیاز به رطوبت در محیط‌های صنعتی، ایجاد شرایط مناسب برای بهره‌برداری بهتر است. در تولید منسوجات، قطعات الکترونیکی و صنایع مرتبط و جاهایی که رطوبت هوا در کیفیت تولید محصولات اهمیت بالایی دارد، دستگاه ایرواشر رطوبت لازم را در فصول خشک تأمین می‌کند. در شرایط رطوبت زنی، دستگاه ایرواشر مانند یک برج خنک ‌کننده عمل می‌کند.

 

یکی از مدلهای دستگاه ایرواشر

ایرواشر

 

رطوبت‌زدایی در ایرواشر

 

رطوبت‌زدایی زمانی رخ می‌دهد که دمای آب اسپری شده از دمای حباب تر هوای ورودی کمتر باشد. در این صورت، سطح رطوبت هوای ورودی از سطح رطوبت محیط بیشتر می‌شود و آب رطوبت هوا را می‌گیرد. هر چه آب اسپری شده سردتر باشد، رطوبت‌گیری آن بیشتر شده و هوا خنک‌تر می‌شود.

رطوبت‌زدایی معمولاً در فصول گرم و مرطوب مانند اواخر بهار و تابستان و اوایل پاییز نیاز است.

 

دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر

 

تمیز کردن هوا با ایرواشر

 

هوای آلوده هنگامی که به صفحات مرطوب تیغه‌ها برخورد می‌کند تمیز شده و پرز، روغن و سایر ذرات موجود در آن گرفته می‌شوند. این ذرات وارد آب شده و ممکن است باعث گرفتگی نازل‌های اسپری گردد از این رو مواد ضد رسوب به آب اضافه می‌کنند.

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

ایرواشر

 

شرکت سرکان تهویه

 

مطالب مرتبط:

فیلتر دستگاه هواساز

سیستم تهویه صنعتی

 
 

*«*«*« اطلاعات بیشتر در مورد برج خنک کننده را میتوانید در دسته مطالب مشابه در ابتدای متن دنبال کنید. »*»*»*

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست