نکاتی چند در خصوص دستگاه هواساز – قسمت چهارم

در مقاله پست پیشین خود قسمت سوم مقاله مربوط به دستگاه هواساز و قسمت‌های مختلف آن را منتشر
کردیم (لینک قسمت سوم). حال می‌توانید ادامه این مطالب مفید را بخوانید.

 

بهترین زمان استفاده از کویل اسپری در دستگاه هواساز

 

از تجهیزات کویل اسپری دستگاه هواساز می‌توان در فصل گرم تابستان برای سرمایش و رطوبت زدایی، در رزهای سرد فصل زمستان برای رطوبت زنی و در فصول معتدل مانند فصل پاییز و بهار برای سرمایش تبخیری استفاده کرد. بهتر است که این تجهیزات دستگاه هواساز در مواردی از قبیل فرآیندهای صنعتی، بیمارستان، موزه‌ها و کتابخانه که در آن‌ها رطوبت نیز لازم است کنترل شود، به کار برده شوند. از طرف دیگر، تجهیزات کویت اسپری را می‌توان به گرم‌کن آب اسپری تجهیز کرد تا امکان سرمایش و گرمایش را هم‌زمان با رطوبت زنی فراهم کند.

 

نکاتی چند در خصوص دستگاه هواساز - قسمت چهارم 1

دستگاه هواساز

 

کاربرد فنی دستگاه هواساز

 

هنگامی که در یک کاربرد تهویه مطبوع به سیستم کانال‌کشی نیاز باشد، می‌توان از فن‌های لوله محوری، برد محور یو یا سانتریفیوژ استفاده کرد. در مواردی که سیستم کانال‌کشی در ساختمان‌ها وجود نداشته و مقاومت کمی در مقابل جریان هوا وجود دارد، می‌توان از فن پروانه‌ای استفاده کرد. در عین حال هنگامی که تجهیزات آماده نصب برای مواردی استفاده می‌شوند که به شبکه کانال‌کشی نیاز ندارند، اغلب از فن‌های سانتریفیوژ استفاده می‌شود.

فن سانتریفیوژ به دلیل بی صدا بودن و داشتن عملکرد مناسب در فشارهای بالا، در بیشتر کاربردهای تهویه مطبوع به منظور فراهم کردن شرایط آسان به کار برده می‌شود. علاوه بر این، دهانه ورودی فن سانتریفیوژ را می‌توان به وسایلی وصل کرد که سطح مقطع بزرگ دارند، در حالی که دهانه تخلیه آن را می‌توان به کانال‌های نسبتاً کوچک متصل کرد. برای برآورده ساختن نیازمندی‌های سیستم توزیع هوا می‌توان جریان هوا را تغییر داد، این عمل با تنظیمات ساده محرک فن یا تنظیم وسایل کنترل در انجام می‌شود.

 

نمونه ای از دستگاه هواساز

یکی از مدلهای دستگاه هواساز

 

ساختار دستگاه هواساز

 

با توجه به پیکربندی اجزای سیستم، معمولاً دور تا دور دستگاه هواساز را با فریم‌های فلزی و پانل‌های توپر می‌سازند. بخش‌های داخلی دستگاه هواساز از کانال‌های فلزی تک لایه که با پانل توپر فلزی روکش شده‌اند، ساخته می‌شوند. فلزها در بدنه سیستم جهت کارکرد طولانی مدت گالوانیزه می‌شوند. در واحدهای فضای باز برای جلوگیری از نفوذ آب از صفحات ضد آب در محل‌های اتصال استفاده می‌کنند. انواع هواسازهای بزرگ‌تر از قاب‌های فولادی مربعی با دو لایه روکش ساخته می‌شوند. این نوع طراحی افت حرارتی دستگاه و سروصدا را نیز کم می‌کند. دربرخی از موارد، این مدلهای دستگاه هواساز گاهی تا چندین متر طول دارند و درکانالهای دنبال هم ساخته می‌شوند؛ از این رو برای استحکام و مقاومت آنها از فولادهای ریلی در زیر دستگاه هواساز استفاده می‌کنند

 

نمونه ای از دستگاه هواساز

سیستم هواساز

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه در این قسمت اطلاعاتی را در مورد هواساز به‌طور خلاصه و مفید برایتان
توضیح داده است. برای آگاهی از قیمت و یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با
کارشناسان ما تماس گرفته و با آن‌ها مشورت کنید. قسمت‌های بعدی این مقاله دنباله دار را نیز بخوانید.

نظرها و پیشنهادهای سازنده خود را برایمان بفرستید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست