نکاتی چند در خصوص دستگاه هواساز – قسمت دوم

در قسمت پیشین این پست، اطلاعاتی را در مورد هواساز منتشر کردیم. این یک مقاله طولانی است و برای ساده‌تر شدن خواندن آن، به چند قسمت تقسیمش کرده‌ایم. حال در اینجا می‌توانید قسمت دوم این مقاله مفید را بخوانید.

 

نمونه ای از یک هواساز یا AHU

دستگاه هواساز یا AHU از اجزای سیستم تهویه مطبوع

 

اطلاعاتی که برای انتخاب دستگاه هواساز مناسب بدان نیاز دارید

 

۱ بارهای سرمایی و گرمایی کلی ساختمان: اگر برای ساختمانی بیش از یک هواساز استفاده می‌شود باید سهم هر دستگاه هواساز از بارهای سرمایی و گرمایی کلی مشخص شود.

۲ حجم هوایی که در واحد زمان از دستگاه عبور می‌کند.

 

یکی از مدلهای دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

 

۳ افت فشار استاتیکی طولانی‌ترین مسیر کانال یا هد استاتیکی فن؛ با توجه به اطلاعاتی که در بالا گفتیم و نیز با مراجعه به کاتالوگ کارخانه سازنده مدل هواساز و سپس سایر مشخصات دستگاه مانند نوع فیلترهای به کار رفته در دستگاه، ظرفیت حرارتی کویل پیش گرم‌کن و نحوه گرم شدن آن، یعنی با بخار آب یا گرم می‌شود آب داغ، میزان ظرفیت حرارتی کویل گرم کننده و نحوه گرم شدن آن، یعنی با بخار یا آب داغ گرم می‌شود، ظرفیت رطوبت زن، اگر از نوع بخاری است پوند در ساعت بخار و نیز فشار بخار که اغلب ۱۵ پاوند بر اینچ مربع است، قدرت موتور باد زن و غیره تعیین می‌شوند .

 

نمونه ای از دستگاه هواساز

یکی از مدلهای دستگاه هواساز

 

اجزای اصلی فن کویل

 

اجزای اصلی که اساس واحد فن کویل را تشکیل می‌دهند، عبارت‌اند از یک فن که جریان هوا را تولید می‌کند و یک کویل آب سرد کننده یا انبساط مستقیم که هوا را سرد کرده و رطوبت آن را می‌گیرد. به طور معمول، قسمت‌هایی مانند کویل گرمایش، رطوبت زن و بخش فیلتر نیز در هواساز قرار داده می‌شوند تا در صورت لزوم اهداف باقیمانده تهویه مطبوع را برآورده کنند. اجزای مورد نیاز دستگاه هواساز ممکن است در داخل محفظه پیش ساخته‌ای که به شکل کابینت است، نصب شوند. از آنجایی که این تجهیزات هواساز برای اتصال به یک دستگاه غیرقابل انتقال طراحی و ساخته شده‌اند، نمی‌توانیم آن‌ها را جزء تجهیزات فن – کویل به حساب آوریم. در عین حال، به دلیل تشابه کاربرد تجهیزات کویل اسپری با تجهیزات فن – کویل در این بخش در مورد این تجهیزات بحث کرده‌ایم.

 

فیلتر هواساز

فیلترهای هواساز

 

شرکت سرکان تهویه

در این قسمت اطلاعاتی را در مورد دستگاه هواساز به‌طور خلاصه و مفید برایتانتوضیح داده است.
برای آگاهی از قیمت و یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و با آن‌ها مشورت کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست