روش های نگهداری و تعمیر برج خنک کننده

folder_openانواع برج خنک کننده
commentبدون دیدگاه

آنچه در این مقاله می خوانید

انواع برج خنک کننده

 

برجهای خنک کننده از فناوری رد گرما (heat rejection technology) «تبخیری» استفاده می‌کند، به این معنا که اجازه می‌دهد بخش کوچکی از آب خنک شود تا در جریان هوای جابجا شونده تبخیر شود و سرمایش هنگفتی را برای باقیمانده جریان آب فراهم کند.
این سیستمی بسیار کارآمد است، اما مانند تمامی سیستم‌های سرمایش به نگهداری و تعمیرات نیاز دارد.
نگهداری و تعمیرات برجهای خنک کننده سیستم‌های HVAC یکی از قسمت‌های مهم برای حفظ عملکرد مناسب آن‌ها است و این کار هم نسبتاً ساده است.
 
سرکان تهویه مشاوره خرید هواکش صنعتی، خرید برج خنک کننده، کانال اسپیرال و دستگاه هواساز ایرواشر صنعتی .

🔻لطفا برای استعلام دقیق و دریافت لیست قیمت هواساز وارد بخش تماسلین تماس با ما هواکش صنعتی سرکان تهویه شوید.🔻

 

تصویری از برج خنک کننده

برج خنک کننده

 

روش‌های نگهداری از برجهای خنک کننده

 

تمیز کردن برجهای خنک کننده

شاید نیازی به گفتن نباشد. اما، هدف از ساخت و توسعه برجهای خنک کننده آن بود که بیش از ۹۸ درصد آب هدر رفته را بازیافت کنند؛ در این فرآیند، ممکن است موادی در آن تشکیل و جمع شوند. برجهای خنک کننده باید هر شش ماه یک بار خالی و با استفاده از یک شوینده قدرتمند تمیز شوند تا بتوانند عملکرد بهینه خود را حفظ کنند.
 

قسمتهای مختلف برج خنک کن

قسمتهای مختلف برج خنک کن

 

بازرسی بصری

برجهای خنک کننده با وزن کمتر از ۲۵۰ تن را می‌توان در وضعیت کاملاً مونتاژ شده حمل کرد، اما حتی بزرگ‌ترین آن‌ها نیز به بازرسی بصری نیاز دارند. پیش از شروع روند پاک‌سازی و تمیز کردن برجهای خنک کننده بهتر است آن‌ها را به صورت بصری بازرسی کنید.
 

تصویری از یک برج خنک کن

برج خنک کن

 

صافی لجن

حتی کوچک‌ترین برجهای خنک کننده هم در هر دقیقه چندین گالن آب را کنترل می‌کنند و در صافی آن‌ها نیز لجن گیر خواهد کرد. این صافی در برجهای خنک کننده باشد یا در هر جای دیگر، باید بازرسی و تمیز شود تا جریان آب حداکثری آن تضمین شود.
 

نمایی از برج خنک کننده تبخیری هوا

برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی

 

گرم‌کن‌ها

هنگام انجام امور مربوط به  نگهداری و تعمیرات، باید گرم‌کن‌های دستگاه را برای احتمال وجود شکستگی و ترک بررسی کنید. گرم‌کن‌های دستگاه ممکن است در نتیجه استفاده زیاد یا نگهداری نامناسب ترک بخورند. اگر این قسمت‌ها کثیف شده باشند، بهتر است آن‌ها را به طور کامل تمیز کنید.
 

برج خنک کننده یا برج خنک کن

کولینگ تاور

 

قطعات برقی

آخرین مرحله در نگهداری و تعمیرات برجهای خنک کننده پر کردن آن و بررسی قطعات برقی است. ولتاژ و آمپر تمامی قطعات را بازرسی کنید تا عملکرد مناسب آن تضمین شود و مطمئن شوید قسمت تخلیه آن به درستی وصل شده است.
 
در صورتی که برجهای خنک کننده را به طور مرتب بازرسی نکنید، مواد اضافی در آن تشکیل خواهند شد و عملکرد آن مختل می‌شود و کارآمدی دستگاه تا حد ۵ درصد یا حتی بیشتر از آن کاهش می‌یابد. در برجهای خنک کننده که به‌خوبی نگهداری شوند، میزان انرژی مصرفی کاهش می‌یابد و بنابراین، برای بازرسی مرتب آن یک برنامه‌ریزی منظم داشته باشید تا عملکرد بهینه‌اش تضمین شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برجهای خنک کننده می‌توانید مقالات دیگر ما را نیز بخوانید.
 

مطالب مرتبط:

خرید هواکش صنعتی

دستگاه هواساز

هواکش ضد انفجار و کارکردآن

 

*«*«*« اطلاعات بیشتر در مورد برج خنک کننده را میتوانید در دسته مطالب مشابه در ابتدای متن دنبال کنید. »*»*»*

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

سرکان تهویه تولید کننده برجسته هواساز و خرید هواساز و هواکش صنعتی و سیستم های تهویه.

 

لینک مقاله منبع:

https://deltacooling.com/resources/news/five-simple-maintenance-tips-to-help-keep-your-cooling-system-functioning
 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست