هواسازها چگونه کار می‌کنند؟

آنچه در این مقاله می خوانید

هواسازها بخش جدایی‌ناپذیری از سیستم‌های HVAC هستند.
این دستگاه‌ها که واحدهای هواساز هم نامیده می‌شوند، هوا را در محیط به گردش انداخته و آن را در میان سیستم HVAC تنظیم می‌کنند. علی‌الخصوص، به دلیل اهمیت وجود هواسازهای صنعتی در میان سیستم، باید به نحوه عملکرد آن‌ها بسیار دقت کنید و از آن‌ها مراقبت کنید.
پیش از آشنایی با این فرآیند، شاید بهتر باشد با اصطلاحات و انواع هواسازها آشنا شوید تا بتوانید با دستگاهی که در ساختمان خود استفاده می‌کنید و عملکرد آن بیشتر آشنا شوید.

 

برای خرید و مشاوره در زمینه انواع هواکش صنعتی و سیستم تهویه صنعتی و مطبوع در کنار شماست.
۰۹۱۲۴۲۲۰۲۶۱
برای ارتباط در تلگرام کلیک کنید
برای ارتباط در اینستاگرام کلیک کنید

 

دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

 

هواسازها در سیستم HVAC

 
در سیستم HVAC ساختمان‌ها به احتمال فراوان از هواسازهای بیرونی بزرگ استفاده‌شده است.
به‌طورمعمول، به این دستگاه‌ها، واحدهای پکیجی (PU) یا وقتی در پشت‌بام ساختمان‌ها نصب شوند، واحدهای پشت‌بامی (RTU) گفته می‌شود.
هر دو این دستگاه‌ها، هواسازهای جبرانی (MAU) نیز نامیده می‌شوند، زیرا آن‌ها به جای دوباره به جریان انداختن هوا در داخل ساختمان، فقط هوا را از بیرون ساختمان تهویه می‌کنند.
هواسازهایی که هوای داخل را دوباره به جریان می‌اندازند، واحدهای ترمینال نامیده می‌شوند. این دستگاه‌ها به طور کلی کوچک‌ترند و فقط در نواحی محلی شده استفاده می‌شوند.

 

دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

 

فرآیند تهویه مطبوع

 

ساده‌ترین راه برای بررسی نحوه عملکرد هواسازها آن است که مسیری را که هوا از میان قطعات مختلف واحد طی می‌کند، بررسی کنید. این فرآیند به شرح زیر است:

فن‌های بازگشت هوا را از کانال بازگشت و از طریق فیلترهای هوا به داخل می‌آورند تا جلوی ورود گردوغبار به داخل سیستم گرفته شود.

عناصر گرمایش و سرمایش که شامل روش‌های تبادل گرمای مستقیم یا غیرمستقیم هستند، هوا را تا دمای مطلوب تهویه می‌کنند.

در مناطق خنک‌تر ممکن است یک مرطوب‌کننده وجود داشته باشد که اجازه ندهد واحدها در نتیجه خشک شدن بیش از حد فرآیند تهویه جلوگیری کند.

 

هواسازها

دستگاه هواساز

 

در مناطق معتدل، هوا در بیشتر وقت‌ها به یک اتاقک ترکیب وارد می‌شود، که در آنجا، هوای بازگشتی و خروجی با هم ترکیب
می‌شوند تا به دمای مطلوب دسترسی دقیق‌تری وجود داشته باشد.

فن‌های تأمین هواسازها هوا را از طریق کانال تأمین به فضای ساختمان می‌دمند.

به یاد داشته باشید که تمامی هواسازها به یک شکل ساخته نمی‌شوند. بسته به اندازه، نوع و سایر فاکتورهای واحد هواساز ساختمانتان، شاید متوجه شوید که هواسازها قطعات مختلفی دارند.
برای خرید دستگاه بهتر و در صورتی که پرسش‌های اضافی در مورد کارکرد قطعات داخلی هواسازها دارید، می‌توانید با یک کارشناس در این زمینه مشورت کنید.

 

هواسازها چگونه کار می‌کنند؟ 1

دستگاه هواساز

 

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور، در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد هواسازها برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان محترم فراهم کرده است.

اگر در مورد این محصول مهم  به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، . برای این کار کافی است با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود.
برای سفارش محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

لینک مقاله منبع:

https://ocmcdonald.com/industrial-air-handler-work

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست