هواکش ضد انفجار و کاربردهای آن

folder_openانواع هواکش صنعتی, مقالات
commentبدون دیدگاه

 
دسته مطالب مشابه: انواع هواکش صنعتی
 
 کاربرد هواکش ضد انفجار در محیط‌های صنعتی از نام این دستگاه مشخص است. همان‌طور که با توجه به نام آن‌ها می‌توانید حدس بزنید، استفاده و وجود هواکش ضد انفجار با توجه به میزان حساسیت محیط در برابر خطر انفجار اهمیت بسیار بالایی دارد.
توانایی این مدل فن‌ها با توجه به میزان حساسیت محیط‌ها با هم متفاوت است، چون طبق شرایط محیطی که قرار است در آن استفاده شوند، طراحی می‌شوند و به همین دلیل باید توجه داشته باشید که قبل از سفارش دستگاه هواکش ضد انفجار مورد نظرتان با واحد فنی ما مشورت کنید تا دستگاه مناسب را انتخاب کنید.

 

سرکان تهویه مشاوره خرید هواکش صنعتی، خرید هواساز(ایرواشر)، کانال اسپیرال و برج خنک کننده .

🔻لطفا برای استعلام دقیق و دریافت لیست قیمت هواکش ضد انفجار وارد بخش پاسخگوی فوریلین تماس با ما هواکش صنعتی سرکان تهویه شوید.🔻

 

نمونه ای از یک هواکش ضد اسید

هواکش ضد اسید

 

توضیحات هواکش ضد انفجار

این هواکش ها با موتور و کلیدهای برقی ضد انفجار، پره های ریخته شده آلومینیومی و سیلندرهایی با پوشش ضد شعله ساخته شده اند. موتور این هواکش ها با کارکرد بسیار قابل، مصرف انرژی برق کم و سیم کشی مقاوم ساخته شده اند.
بدنه سیلندر هواکش ها با ساختار یکدست موجب کاهش صدا در آن و کارایی موثر دستگاه شده است.
لایه پوششی خالص مسی درون سیلندر بدنه فولادی آن را صرف نظر از پره های آلومینیومی مصون و خشک نگه داشته و شرایط ایمنی را برای شوک های الکتریکی و جرقه های حاصل از روشن کردن کلید هواکش فراهم می نماید.
 

هواکش ضد جرقه یا هواکش ضد انفجار

آیا می‌دانستید که درواقع، از نظر فنی چیزی به نام هواکش ضد انفجار وجود ندارد؟
درعین‌حال که موتورها  و محفظه‌های این نوع هواکش‌ها را به‌صورت ضد انفجار درجه‌بندی می‌کنند، امکان آن وجود ندارد که هواکشی به‌عنوان هواکش ضد انفجار درجه‌بندی شود.
چرا؟ دلیل: طراحی هواکش ضد انفجار نیازمند عایق سازی در برابر هوای به‌طور بالقوه انفجاری است. به‌طور طبیعی، زمانی که هواکش در حال کار است، همواره یک جریان هوای به‌طور بالقوه انفجاری با قسمت جلویی اتاقک هواکش ضد جرقه و پروانه آن در تماس است.

 

 هواکش ضد انفجار و کاربردهای آن 1

 

هواکش‌های ضد جرقه (ضد انفجار )

فن ضد جرقه به نام‌های دیگری مانند هواکش ضد انفجار ، فن ضد انفجار و فن ضد حریق نیز شناخته می‌شود. فن ضد انفجار در شرایط ویژه که امکان احتراق و آتش‌سوزی در آن‌ها وجود دارد برای مصونیت در برابر این خطرها استفاده می‌شود.

این مدل هواکش‌ها که در محیط‌های دارای خطر انفجاری اهمیت بسیار زیادی دارند، با موتور و کلیدهای برقی ضد انفجار، پره‌های ریخته شده آلومینیومی و سیلندرهایی با پوشش ضد شعله ساخته شده‌اند. موتور این هواکش‌ها به گونه‌ای ساخته شده است که کارکرد بسیار زیاد، مصرف انرژی برق کم و سیم‌کشی مقاومی دارد. بدنه سیلندر این هواکش‌ها به دلیل داشتن ساختار یک دست موجب کاهش صدا در آن و کارایی مؤثر دستگاه شده است.

 

 هواکش ضد انفجار و کاربردهای آن 2

بدنه فولادی فن ضد انفجار به دلیل داشتن لایه پوششی خالص مسی درون سیلندر، صرف‌نظر از پره‌های آلومینیومی مصون و خشک نگه داشته می‌شود و شرایط ایمنی را برای شوک‌های الکتریکی و جرقه‌های ناشی از روشن کردن کلید هواکش فراهم می‌کند.
فن ضد انفجار در کلیه اماکن صنعتی و غیره با خصوصیات آتش‌گیری و انفجاری از جمله پالایشگاه‌های نفت، گاز، پتروشیمی، تلمبه‌خانه‌های مربوطه، پایانه‌های نفتی، مجتمع‌های شیمیایی، صنایع نظامی، معادن زغال‌سنگ، فرآیندهای معدنی، تونلی و حفاری‌ها قابل استفاده است.

یکی از نمونه های هواکش ضد انفجار

 
 

محصولات مرتبط :

برج خنک کننده فایبرگلاس

فن گلخانه ای

 
شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به جمله هواکش ضد اسید، هواکش ضد انفجار، تهویه و تهویه مطبوع در کشور.
 

استفاده از هواکش ضد انفجار

برای آن که از وقوع چنین حوادثی جلوگیری شود، تأسیسات و دستگاه‌هایی که در چنین مناطق مستعد انفجار نصب می‌شوند، باید به گونه‌ای طراحی، تولید و نصب شوند که تمهیدات حفاظتی لازم در برابر شوک الکتریکی، جرقه، پدیده شکست القایی و غیره در شرایط کارکرد معمولی یا وجود عیب برای آن‌ها اندیشیده شده باشد.
در اصطلاح صنعتی، به تجهیزاتی که برای این موارد استفاده می‌شوند، ضد انفجار گفته می‌شود که هواکش ضد انفجار یکی از این تجهیزات است.
 

آزمایش هواکش ضد انفجار

در مؤسسه ایالتی برنامه‌ریزی و بررسی تجهیزات ضد انفجار برای بررسی برخی از هواکش‌ها ازنظر ویژگی‌های ضد انفجاری، آزمایش‌های مناسبی اجرا شدند.
در این آزمایش، هواکش‌های آلومینیومی Dural از سری TS، هواکش‌های ترکیبی، هواکش‌های ساخته‌شده از برنج و فولاد و نیز هواکش‌های ساخته‌شده از پلاستیک AG-4S و فولاد آزمایش شدند.

این هواکش‌ها ازنظر خصوصیات ضد انفجاری در یک اتاق انفجار و به روشی که در آن مؤسسه توسعه داده شده است، آزمایش شدند.
پروانه هواکش ضد انفجار به محوری وصل شد که در اتاقک انفجار وارد می‌شود.
سپس یک میز متحرک را که قطعات محفظه هواکش بدان وصل شده‌اند، در اتاق قرار می‌دهند.
درصورتی‌که محفظه هواکش از فولاد ساخته شده باشد، نمونه‌ها را در معرض خوردگی قرار می‌دهند.
سپس یک ترکیب انفجاری از هیدروژن، متان، اتیل اتر، کد گاز با هوا یا مواد انفجاری فهرست بندی شده، اما با افزودن اکسیژن در اتاقک ایجاد شد.
اصطکاک و برخوردهای بین پروانه قطعات محفظه به‌وسیله سیستم اهرم میز متحرک ایجاد می‌شد.
 

هواکش‌های ضد انفجار دیواری

این نوع هواکش‌ها قسمت‌هایی مانند شاتر، محفظه، پانل، دیواره فیلتر شده، فایبرگلاس و فن سانتریفیوژ دارند. هر یک از این فن‌ها برای کاربرد بسیار خاصی به کار می‌روند. این نوع هواکش می‌تواند دود و بخارها را پیش از آن‌که به سقف نزدیک شوند، به‌سوی خود کشیده و جذب کند.
استفاده از اگزاست فن دیواری نیز برای فضاهای کوچک بسیار عالی است. دمنده‌های فضای محدود نیز در فضاهای کوچک به‌خوبی کار می‌کنند و می‌توانند یک مکمل خوب برای هواکش دیواری باشند.
 

هواکش‌های ضد انفجار پشت‌بامی

این نوع هواکش‌ها که در پشت‌بام نصب می‌شوند، در فضاهای بزرگ‌تری که گرما و بخارها زودتر به طرف سقف بالا می‌روند، کارکرد بهتری دارند.
با نصب هواکش ضد انفجار پشت‌بامی، می‌توانید مکشی مناسب را برای بالاترین سطح اتاق ایجاد کرده و گرما، دود و گازهای محیط را به بیرون بکشید.
صرف‌نظر از نوع هواکشی که استفاده می‌کنید، باید مطمئن شوید که باید آن را به‌درستی نصب کنید و اطراف قاب آن را در برابر نفوذ هوا عایق کنید تا مطمئن شوید که می‌تواند مکشی عالی را برای محیط موردنظر فراهم می‌کند.
 

محصولات مرتبط :

دستگاه هواساز سرکان تهویه

فن سانتریفیوژ

 
 

*«*«*« اطلاعات بیشتر در مورد_ دستگاه های هواکش صنعتی _ را میتوانید در دسته مطالب مشابه در ابتدای متن دنبال کنید. »*»*»*


 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست