هواکش ضد جرقه مشهور به هواکش ضد انفجار

folder_openانواع هواکش صنعتی, مقالات
commentبدون دیدگاه

 
دسته مطالب مشابه: انواع هواکش صنعتی
 
در این مقاله اطلاعاتی را در مورد هواکش ضد جرقه مشهور به هواکش ضد انفجار برایتان خواهیم گفت تا بتوانید برای نیازهای تهویه صنعتی خود
مناسب‌ترین گزینه را با توجه به محیط و کاربری‌ دستگاه انتخاب کنید. حال شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنیم.
 
سرکان تهویه مشاوره خرید هواکش صنعتی، خرید هواساز و ایرواشر صنعتی، کانال اسپیرال و برج خنک کننده .

🔻لطفا برای استعلام دقیق قیمت هواکش ضد اسید وارد بخش پاسخگوی فوریلین تماس با ما هواکش صنعتی سرکان تهویه شوید.🔻

 

هواکش ضد جرقه یا هواکش ضد انفجار

 
آیا تاکنون می‌دانستید که از نظر فنی چیزی به نام هواکش ضد انفجار وجود ندارد؟ درعین‌حال که موتورها  و محفظه‌ها را به‌صورت ضد انفجار درجه‌بندی می‌کنند، امکان آن وجود ندارد که هواکشی به‌عنوان هواکش ضد انفجار درجه‌بندی شود.
دلیل: طراحی هواکش ضد انفجار نیازمند عایق سازی از هوای به‌طور بالقوه انفجاری است. به‌طور طبیعی، زمانی که هواکش در حال کار است، همواره یک
جریان هوای به‌طور بالقوه انفجاری با قسمت جلویی اتاقک هواکش ضد جرقه و پروانه آن در تماس است.

 

نمونه ای از یک هواکش ضد انفجار

هواکش ضد انفجار

بنابراین، هنگامی‌که قرار است هواکش در یک محیط انفجاری بالقوه کار کند، چه گزینه‌ای برای مقابله با آن وجود دارد؟ انجمن تهویه و جابجایی هوا (AMCA) استاندارد ۰۴۰۱ – ۹۹ طبقه‌بندی ساختار ضد جرقه را منتشر کرد تا با نیاز به هواکش در محیط‌های به‌طور بالقوه انفجاری مطابقت داشته باشد.
این راهنمایی‌ها می‌تواند گزینه‌هایی را در اختیار تولیدکنندگان و مصرف‌کننده‌های نهایی این هواکش‌ها قرار دهد تا از میان آن‌ها موارد مناسب را انتخاب کنند.

 

نمونه ای از یک هواکش ضد جرقه

هواکش ضد جرقه

 

انواع هواکش ضد جرقه

 
AMCA هواکش ضد جرقه و دمنده ضد جرقه را در سه گروه اصلی طبقه‌بندی کرده است:

 

نوع A

 

نیازمندی‌های هواکش ضد جرقه نوع اول تعیین می‌کنند که تمامی موادی که با جریان هوا در تماس هستند،
باید از مواد غیر آهنی ضد جرقه مانند آلومینیوم یا برنج ساخته شوند. این نوع هواکش ضد جرقه بالاترین میزان مقاومت در برابر جرقه را دارد. علاوه بر آن که قطعات این مدل هواکش باید از مواد غیر آهنی ساخته شوند، این قطعات باید به شیوه‌ای مونتاژ شوند که احتمال برخورد و تماس بین قطعات ثابت و متحرک را به کمترین میزان برساند.

 

نمونه یک هواکش ضد انفجار

هواکش ضد انفجار

نوع B

 

هواکش ضد جرقه نوع B به یک چرخ ساخته شده از مواد غیر آهنی و یک حلقه مالش (rubbing ring) در اطراف حفره‌ای که فن یا محور موتور به اتاقک هواکش وارد می‌شود، نیاز دارد.
این نوع هواکش ضد جرقه در سطح متوسط مقاومت در برابر جرقه قرار دارد و برای ساخت آن باید قطعاتش به‌گونه‌ای سرهم‌بندی شوند که امکان برخورد و تماس احتمالی بین قطعات ثابت و متحرک را به کمترین میزان ممکن برساند.

 

تصویری از یک هواکش ضد انفجار

هواکش ضد انفجار

 

نوع C

 

این نوع هواکش ضد جرقه در سطح ابتدایی ساختار ضد جرقه قرار دارد و برای ساخت آن قطعاتش باید به‌گونه‌ای طراحی شوند که امکان برخورد و تماس احتمالی بین قطعات ثابت و متحرک به کمترین میزان برسد.
در ساختار این نوع هواکش ضد جرقه یک صفحه ساخته‌شده از مواد غیر آهنی در دو طرف داخل اتاقک فن یا دمنده قرار داده می‌شود.

هنگامی‌که می‌خواهید یک دستگاه  هواکش ضد جرقه را انتخاب کنید که نیازمندی‌های هواکش ضد انفجار در محیط موردنظرتان را برآورده کند، باید بررسی کنید که کدام یک از این سه نوع ساختار با موقعیت محیط موردنظر و شرایط کاربردی‌تان مطابقت دارد. باید توجه داشته باشید که انتخاب مناسب‌ترین نوع
هواکش ضد جرقه برای کاربرد موردنظرتان و نیز موتوری که به‌درستی در این طبقه‌بندی قرار گرفته باشد، اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

تصویری از هواکش ضد انفجار

هواکش ضد انفجار

 
شرکت سرکان تهویه تولید کننده برجسته انواع لوازم و تجهیزات مربوط به تهویه مطبوع می‌تواند منبع مناسبی برای قابل‌اطمینان‌ترین راه حل‌های جابجایی هوا ازجمله هواکش‌هایی باشد که برای کاهش خطر انفجار در محیط‌های فرّار طراحی شده‌اند.
 

محصولات مرتبط :

دستگاه هواساز برای سالن قارچ

سیستم کانال اسپیرال

دستگاه مکنده صنعتی

 
 

*«*«*« اطلاعات بیشتر در مورد_دستگاهای هواکش صنعتی_ را میتوانید در دسته مطالب مشابه در ابتدای متن دنبال کنید. »*»*»*


 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

لینک مقاله منبع:

https://www.airsolutions.us/news/newsspark-resistant-fans-k-explosion-proof-fans

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست