کانالهای اسپیرال و چهارگوش

folder_openعرضه کانال اسپیرال
commentبدون دیدگاه

در مقاله امروز شرکت سرکان تهویه، اطلاعات مختصری در خصوص برخی از موارد کاربرد کانالهای اسپیرال و چهارگوش برایتان توضیح می‌دهیم تا بتوانید هم با کاربردهای مختلف آن‌ها آشنا شوید و هم برای انتخابشان در موارد مناسب تصمیم صحیح بگیرید.
با اینکه کانالهای اسپیرال برای بسیاری از کاربردها گزینه‌ای عالی هستند، اما بهتر است بدانید که استفاده از آن‌ها برای همه موارد مناسب نیست.

 

برای خرید و مشاوره در زمینه انواع هواکش صنعتی و کانال اسپیرال سرکان تهویه کنار شماست.
۰۹۱۲۴۲۲۰۲۶۱
برای ارتباط در تلگرام کلیک کنید
برای ارتباط در اینستاگرام کلیک کنید

 

زمانی که نوبت به کانال‌کشی ساختمان و استفاده از کانال مناسب برای انتقال هوا می‌رسد، دو مورد از بزرگ‌ترین نگرانی‌های پیمانکاران فضای موردنیاز و فشار لازم برای کار هستند.
یکی دیگر از نکات مهم این است که فضایی را که سایر تجهیزات و تأسیسات مانند سیم‌کشی برق یا لوله‌کشی آب می‌گیرند، از موارد ضروری است که هنگام فکر کردن به کانالهای اسپیرال باید در نظر گرفته شوند.
 

کانال کشی اسپیرال در مقابل کانال کشی مستطیل شکل

کانال کشی اسپیرال در مقابل کانال کشی مستطیل شکل

 

چه موقع از کانالهای اسپیرال استفاده کنیم؟

 
استفاده از کانالهای اسپیرال برای مواردی مناسب‌تر است که به کانال بلندی نیاز است که بتوانند آن را به آسانی کنترل کنند.
به طور معمول، کانالهای اسپیرال در قطعاتی به طول حدود ۶ متر تولید می‌شوند.
این کانال‌ها برخلاف کانال‌های چهارگوش به کمترین اتصالات یا درزگیر نیاز دارند.
به‌هرحال، ازآنجایی‌که کانالهای اسپیرال از کانال‌های چهارگوش بلندتر هستند، برای کاربردهای داخل دیواری و سفت‌وسخت گزینه‌ای مناسبند.
استفاده از این نوع کانال برای استفاده در محیط‌های بزرگ، دارای هوای آزاد مانند باشگاه‌های ورزشی و ساختمان‌های صنعتی هم مناسب است.

 

تولید و انبار کانال اسپیرال

تولید و انبار کانال اسپیرال

 

چه موقع از کانال چهارگوش استفاده کنیم؟

 
استفاده از کانال چهارگوش برای کاربردهای داخل دیواری که نسبت به کانالهای اسپیرال به پروفیل کمتری نیاز دارند، مناسب‌تر است.
علاوه بر این، کانالهای اسپیرال در وضعیت‌های کم‌فشار کاربرد خوبی ندارد، درحالی‌که می‌توانیم بگوییم کانال چهارگوش در سیستم‌های کم‌فشار بهترین عملکرد را دارد.
هیچ‌کدام از کانالهای اسپیرال و چهارگوش در همه موارد بهترین گزینه نیستند؛ بنابراین، آنچه از انتخاب خود کانال مناسب مهم‌تر است، انتخاب پیمانکار باتجربه و ماهری است که بداند در شرایط مختلف به کدام کانال نیاز دارید و آن را در چه جایی باید نصب کند.

 

مونتاژ آسان کانال اسپیرال

مونتاژ آسان کانال اسپیرال

 

برخی از مزایای استفاده از کانالهای اسپیرال

 
نصب این کانال به‌جای چهارگوش شکل می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد که در این قسمت چند مورد از آن را توضیح داده‌ایم:

 

زیبایی‌شناسی

بسیاری از مشتریان اعتقاد دارند  که کانالهای اسپیرال از کانال چهارگوش ظاهری بهتر دارند.
چون کانال اسپیرال در قطعاتی تا طول ۶ متر تولید می‌شود، به اتصالاتی مانند درزگیر، تثبیت‌کننده و چنگک نیازی ندارد.

 
برای مشاهده ساز و کار و تولید هواکش صنعتی (کلیک کنید)
 

نمایی از تولید کانال اسپیرال

تولید کانال‌های اسپیرال

 

سروصدا

کانالهای اسپیرال فشار استاتیک بیشتری در سرتاسر سیستم ایجاد می‌کنند.
این امر با کاهش احتمال افزایش بیش‌ازحد فشار در کانال‌ها،  حجم عملیاتی سیستم را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

 

تمیزی

وجود فاصله کمتر در سیستم کانال‌کشی موجب نفوذ کمتر آلاینده‌هایی مانند گردوغبار، قارچ و کپک، کثیفی و سایر مواد حساسیت‌زا می‌شود که می‌توانند هوای بازگشتی را آلوده کنند، اجرای کانال‌کشی اسپیرال باعث ایجاد یک محل کار ایمن، سالم و سودآور می‌شود.

 

تصویری از کانال مستطیل شکل

کانال مستطیل شکل

 

آسانی نصب

در وب‌سایت FacilityExecutive.com اعلام شده است که وزن کانال اسپیرال از کانال چهارگوش ۲۵ درصد کمتر و نصب آن‌هم آسان‌تر است،
این ویژگی‌ها نشان می‌دهند که پیمانکاران و مشتریان برای نصب و استتفاده از کانالهای اسپیرال با مشکل و دردسر کمتری مواجه خواهند شد.

 

کاهش نشتی

همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم، به دلیل وجود درز و فاصله کم در سیستم کانالهای اسپیرال ، هوای کمتری از آن نشت می‌کند.
همان طور که SPIDA اعلام کرده است، با استفاده از کانال اسپیرال، سطح نشتی هوا از آن می‌تواند تا %۱ کاهش یابد. در مقایسه با کانال چهارگوش در ۲۰ سال پیش، ۹۰ درصد کاهش نشتی در آن وجود دارد.
کاهش نشتی در این کانال‌ها موجب مصرف انرژی کمتر و صرف زمان کمتر برای نگهداری خواهد شد که باید میزان مصرف انرژی انسانی را هم بین موارد مربوط به نصب و نگهداری آن اضافه کنیم که در بیشتر وقت‌ها این کانال را به مقرون به‌صرفه‌ترین راه‌حل، به‌ویژه در سیستم‌های عملکرد بالا و پرسرعت که معمولاً در ساختمان‌های بزرگ یافت می‌شوند، تبدیل می‌کند.

 

مدلی از کانال کشی سیستم تهویه صنعتی

سیستم کانال مستطیل شکل

 
شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور، در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد کانال اسپیرال و چهارگوش برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان محترم فراهم کرده است.

اگر در مورد قیمت خرید کانال اسپیرال به اطلاعات بیشتری نیاز دارید،  برای این کار کافی است با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود.
برای سفارش محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست