کولر صنعتی پلیمری

folder_openکولر صنعتی, مقالات
commentبدون دیدگاه

کولر صنعتی پلیمری یکی از انواع کولر آبی صنعتی است که برای خنک کردن ساختمان‌های صنعتی استفاده می‌شود. به سخن دیگر، شاید بتوان گفت که کولر صنعتی پلیمری نسل جدیدی از کولر آبی است که نسبت به کولرهای آبی معمولی قدرت سرمایشی و دوام بیشتری دارد. کولر صنعتی پلیمری بیشتر برای تأمین سرمایش ساختمان‌های صنعتی مانند کارخانه‌ها، کارگاه‌های تولیدی و صنعتی، انباری‌های بزرگ و سالن‌های سوله و مکان‌های مشابه اینها استفاده می‌شود.

کولر صنعتی پلیمری به دلیل داشتن قدرت سرمایشی زیاد، برای خنک کردن محیط ساختمان‌هایی که سقفی بلند و مساحت بزرگ دارند بسیار کارآمد است. برای مثال، از کولر صنعتی پلیمری می‌توان برای مواردی مانند تهویه و خنک کردن هوای مساجد، سالن‌های ورزشی، مدرسه‌ها و موسسات آموزشی، سالن‌های برگزاری مراسم مختلف، و غیره استفاده کرد.

همچنین بخوانید: مزایای کولر صنعتی سلولزی

کولر صنعتی پلیمری در مقایسه با کولرهای آبی معمولی نقاط قوت و مزایای زیادی دارد. امروزه به دلیل وجود ویژگی‌های برتر در دستگاه کولر صنعتی پلیمری، افراد زیادی تمایل دارند که از این نوع سیستم‌های سرمایشی در ساختمان‌های صنعتی استفاده کنند. این نوع سیستم‌های سرمایشی جدید در بخش‌های مختلف صنعتی کاربردهای فراوانی دارد و استفاده از آن‌ها بسیار کارآمد است. شرکت سرکان تهویه در این مقاله اطلاعات مفیدی را در مورد این دستگاه بسیار مهم فراهم کرده است تا شما را با ویژگی‌های منحصر به فرد کولر صنعتی پلیمری آشنا ‌کند. 

داشتن آشنایی کافی با ویژگی‌های برتر و کاربردهای مختلف کولر صنعتی پلیمری قبل از خرید سیستم سرمایشی برای ساختمان صنعتی، باعث می‌شود که بتوانید کولری مناسب برای کاربرد مورد نظر خود تهیه کنید. بدیهی است که استفاده از سیستم سرمایشی مناسب باعث پیشبرد بهتر فرآیندهای صنعتی، افزایش بازده تولیدی، و کاهش هزینه‌های سرمایشی ساختمان صنعتی می‌شود. در ادامه‌ی مطلب شما را با ویژگی‌های کولر صنعتی پلیمری آشنا خواهیم کرد.

 مزایای کولر صنعتی پلیمری

کولر صنعتی پلیمری بدنۀ بسیار خوبی دارد که در آن از جنس پلیمر استفاده شده است. استفاده از پلیمر در ساخت بدنه‌ی کولر صنعتی باعث می‌شود دستگاه عمر بیشتری داشته باشد. این سیستم‌های سرمایشی دوام و طول عمر مفید بسیار بالایی دارند و با استفاده از آنها هزینه‌های تعمیر یا تعویض دستگاه کولر بسیار کاهش پیدا خواهند کرد. علاوه بر این، بدنه‌ی پلیمری کولر جلوی پوسیدگی و زنگ زدن قطعات دستگاه کولر را می‌گیرد. به این ترتیب، عملکرد صحیح  قطعات کولر نیز تضمین می‌شود و بازده سرمایشی آن افزایش می‌یابد.

یکی دیگر از مزیت‌های کولر صنعتی پلیمری این است که  دستگاه به دلیل داشتن بدنۀ پلیمری حرارت کمتری به خود جذب می‌کند. به همین دلیل، کولرهای صنعتی پلیمری در مقایسه با کولرهای آبی معمولی بازده سرمایشی بسیار بهتری دارند. با افزایش بازده سرمایشی کولر، اثر سرمایشی آن نیز بیشتر شده و کولر در مدت زمان کمتری می‌تواند هوای مساحت بزرگ‌تری از ساختمان را تهویه و خنک کند.

کولر صنعتی پلیمری
کولر صنعتی

کاربردهای کولر صنعتی پلیمیری

در بیشتر ساختمان‌های صنعتی به علت کار کردن  طولانی مدت ماشین‌ها و دستگاه‌های صنعتی مختلف، دمای هوای محیط داخل از دمای هوای بیرون بیشتر می‌شود. بدیهی  است که این مشکل در روزهای گرم سال که دمای هوا به صورت طبیعی افزایش پیدا می‌کند، دو چندان می‌شود. علاوه بر این، وجود گازهای سمی که در نتیجۀ سوختن گاز یا نفت ایجاد می‌شوند، دود، گرد و غبار و ذرات معلق در هوا و انواع آلودگی‌های دیگر می‌تواند سلامتی کارکنان و افراد حاضر در ساختمان را به خطر بیندازد. آلودگی موجود در مکان‌های صنعتی به ماشین‌ها و دستگاه‌ها نیز صدمه وارد کرده و طول عمر مفید آنها را کاهش می‌دهد.

این مقاله را هم بخوانید: آشنایی با قطعات مختلف کولر صنعتی و کاربردهای آن

در چنین مواردی، برای خنک کردن و تهویه ساختمان‌های صنعتی به یک کولر پر قدرت و در عین حال کم مصرف نیاز پیدا خواهید کرد. در ساختمان‌های صنعتی هزینه‌های بالایی برای تهویه و خنک کردن هوای محیط صرف می‌شود. کولر صنعتی پلیمری به دلیل داشتن بازده بالا و مصرف انرژی کمتر، یکی از مناسبترین و مفیدترین سیستم‌های سرمایشی برای تأمین هوای پاک و خنک در ساختمان‌های صنعتی است. با استفاده از کولرهای صنعتی پلیمری در ساختمان‌های صنعتی مشاهده خواهید کرد که هزینه‌های قبوض مصرف انرژی در طول زمان کاهش پیدا می‌کند.

 به کارگیری پد سرمایشی سلولزی در کولر صنعتی پلیمری

به طورمعمول، در کولرهای آبی معمولی از پدهای سرمایشی پوشالی استفاده می‌شود. در حالی که برای ساخت کولرهای صنعتی پلیمری از پدهای سرمایشی سلولزی استفاده می‌شود. پدهای سلولزی می‌توانند آب بیشتری را جذب کنند. علاوه بر این، استحکام و دوام پدهای سرمایشی سلولزی از پدهای پوشالی معمولی، بالاتر است. استفاده از سرمایشی سلولزی در کولر صنعتی پلیمری باعث افزایش راندمان تبخیر آب و بهبود عملکرد سرمایشی دستگاه می‌شود. در ادامۀ این مقاله چند مورد از مزایای دیگر به کارگیری پد سرمایشی سلولزی در کولر صنعتی پلیمری را برایتان توضیح خواهیم داد.

سایر مزایای استفاده از پدهای سرمایشی سلولزی

پدهای سرمایشی سلولزی باعث انباشت آب در سیستم تبرید نمی‌شوند. این ویژگی مهم جلوی وارد آمدن صدمه به موتور دستگاه کولر را می‌گیرد. پدهای سرمایشی پوشالی پس از گذشت مدت کوتاهی فرم و شکل خود را از دست می‌دهند. در حالی که ساختار پدهای سرمایشی سلولزی طوری است که با گذشت زمان شکل خود را حفظ کرده و می‌توانند حجم زیادی از هوای گرم را در خود نگه دارند. این امر بازده سرمایشی کولر را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. علاوه بر این، پدهای سرمایشی سلولزی آلودگی‌ها و گرد و غبار موجود در محیط را به خود جذب کرده و مانع انتقال آن به محیط ساختمان می‌شوند.

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای پدهای سرمایشی سلولزی کم مصرف بودن آنها است. استفاده از پدهای سرمایشی سلولزی باعث می‌شود که کولر انرژی کمتری مصرف کند و به این ترتیب هزینه‌های سرمایشی ساختمان کمتر شوند. این پدها دوام بیشتری دارند و نیازی نخواهد بود که آنها را در مدت زمان کوتاهی عوض کنید. پدهای سرمایشی سلولزی قابل شستشو هستند و پس از شستشو شکل و خاصیت خود را از دست نمی‌دهند. کاربران می‌توانند در مواقع مورد نیاز این پدها را بدون هیچ مشکلی شستشو دهند. شستشو و تعویض پدهای سلولزی کاری بسیار آسان است.

این مطلب را هم از دست ندهید: باکس فن و نکاتی در مورد آن

هزینه‌ی نگهداری و به کارگیری پدهای سرمایشی سلولزی پایین است. چون بر خلاف پدهای سرمایشی پوشالی که هر از چند گاهی باید تعویض شوند، این پدها را تقریباً هر چهار سال یک باید عوض کنید. این پدها سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند و کیفیت تهویه هوای محیط را افزایش می‌دهند. پدهای سرمایشی سلولزی بیماری‌های تنفسی و انواع آلرژی در انسان را کاهش می‌دهند.

Tags: , , , , , , , ,

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای کولر صنعتی آشنایی با ایرواشر آشنایی با مزایای ایرواشر آشنایی با مزایای دستگاه هواساز آشنایی با هواکش صنعتی آشنایی با کاربردهای هواساز آشنایی با کاربردهای کولر صنعتی اجزای تشکیل دهنده کولر صنعتی اجزای مختلف کولر صنعتی اگزاست فن اگزاست فن صنعتی ایرواشر خرید فن صنعتی خرید هواکش صنعتی خرید کولر صنعتی دستگاه ضد عفونی معابر دستگاه هواساز راندمان کولر صنعتی راهنمای انتخاب کولر صنعتی راهنمایی خرید کولر صنعتی روش انتخاب کولر صنعتی مناسب شناخت مزایای هواساز شناخت هواساز ضد عفونی معابر عوامل مؤثر بر راندمان کولر صنعتی فن صنعتی فن ضد اسید قطعات کولر صنعتی قیمت کولر صنعتی مزایای فن ضد اسید مزایای هواساز مزایای کولر صنعتی نحوه انتخاب کولر صنعتی مناسب هواساز هواساز در چه جاهایی به کار می رود هواکش صنعتی هواکش ضد اسید کاربردهای ایرواشر کاربردهای فن صنعتی کاربردهای هواساز کاربردهای هواکش ضد اسید کاربردهای کولر صنعتی کولر آبی صنعتی کولر صنعتی گیت ضد عفونی
فهرست